Otrdiena, 28.maijs

redeem Vilhelms, Vilis

arrow_right_alt Latvijā \ Izglītība & Karjera

Loginai ir ideja, kā nodrošināt drošu mācību vidi studentiem

© Ģirts Ozoliņš/MN

Katrā skolā jāizveido skaidra sistēma, kurā vērsties, piemēram, seksuālas uzmākšanās gadījumos, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" teica kultūras ministre Agnese Logina (P), runājot par drošas studiju vides nodrošināšanu.

Viņa gan atzina, ka pašlaik ir redzams, ka šī sistēma nereti ir formāla.

"Ja tas netiek apzināti testēts un pārbaudīts, var būt situācijas, kad šie ziņojumi nonāk arī pie pāridarītājiem," viņa piebilda.

Jau ziņots, ka Latvijas Televīzijas (LTV) raidījuma "Kultūršoks" rīcībā nonākušas septiņu Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (JVLMA) studenšu liecības par atsevišķu pasniedzēju seksuālu uzmākšanos.

Kopš raidījumā atklātā par iespējamu seksuālu uzmākšanos JVLMA cilvēki sociālajos tīklos dalās ar dažādu pieredzi. Izskanējušas sūdzības arī par Latvijas Mākslas akadēmijas docenta Andreja Ameļkoviča iespējamu uzmākšanos studentēm.

Vairums Latvijas augstskolu aģentūrai LETA gan iepriekš apstiprinājušas, ka tās nav saņēmušas informāciju par iespējamu pasniedzēju nevēlamu uzvedību, tostarp seksuālu uzmākšanos studentiem.

Nedz oficiālu, nedz neoficiālu informāciju par iespējamiem uzmākšanās gadījumiem nav saņēmusi Rīgas Stradiņa universitāte, Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitāte, Vidzemes augstskola, Daugavpils universitāte, Ventspils augstskola.