Otrdiena, 28.maijs

redeem Vilhelms, Vilis

arrow_right_alt Latvijā \ Izglītība & Karjera

Čakša par uzmākšanās problēmu augstskolās: Pretīguma sajūta par notikušo dramatiska

© Ģirts Ozoliņš/MN

Uzmākšanās problēmu augstskolās varētu risināt ar ziņošanas sistēmas ieviešanu, intervijā TV3 raidījumā "900 sekundes" norādīja izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša (JV).

"Pretīguma sajūta par notikušo dramatiska," situāciju raksturoja ministre, uzsverot, ka ir nepieļaujami izglītībā izmantot varas pozīcijas. Viņa piebilda, ka tās nedrīkst izmantot arī visā darba tirgū kopumā. Varas pozīcijas tiek izmantotas ļoti dažādi un ne tikai pret sievietēm, piebilda Čakša.

Viņasprāt, ir jāsakārto ziņošanas sistēma, lai studentiem būtu, kur vērsties. Augstskolās patlaban ir dažāda situācija saistībā ar tur ieviestajiem ētikas kodeksiem. Labākais piemērs esot Rīgas Stradiņa universitāte, kur ētikas kodekss ir labāk nostiprināts..

Izglītības un zinātnes ministrija sarunās ar studentiem cenšas noskaidrot, kādu labāk viņi gribētu redzēt ziņošanas sistēmu.

"Sabiedrībā ir radikāli divējāda sajūta - vieni saka, ka [studente] pati vainīga, otri gatavi linča tiesai. Ir jābūt skaidrai ziņošanas sistēmai, lai nevis nobiedētu, bet caur to uzlabotu situāciju," sacīja ministre.

Jau vēstījām, ka Augstskolu attīstības padomē meklēs risinājumu Latvijas Kultūras akadēmijā (LKA), Latvijas Mākslas akadēmijā (LMA) un JVLMA notikušajiem iespējamiem seksuālās uzmākšanās gadījumiem.

Aizvadītajā nedēļā ministre tikās ar Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas rektoru Guntaru Prāni, akadēmijas padomi, gan Studējošo pašpārvaldes pārstāvjiem.