Trešdiena, 22.maijs

redeem Emīlija

arrow_right_alt Latvijā \ Izglītība & Karjera

Vēlas panākt viedierīču izmantošanas aizliegumu sākumskolās un pamatskolās

© Romāns Kokšarovs/MN

Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija šodien rosināja iedzīvotāju iniciatīvu par personīgo viedierīču izmantošanas ierobežojumu sākumskolā nodot Izglītības, kultūras un zinātnes komisijai.

Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija šodien rosināja iedzīvotāju iniciatīvu par personīgo viedierīču izmantošanas ierobežojumu sākumskolā nodot Izglītības, kultūras un zinātnes komisijai.

Iniciatīvas autors Jānis Viegliņš, kurš ir Valles pamatskolas direktors, vēlas panākt viedierīču izmantošanas aizliegumu sākumskolās un pamatskolās, lai jaunākajās klasēs bērni vairāk koncentrētos mācībām.

Viegliņš uzsvēra, ka paši bērni nesaprot sekas, kā viedierīces ietekmē viņus pamatskolas laikā, un tas arīdzan kavē labākus macību rezultātus.

Iniciatīvas pārstāvja ieskatā, viedierīču aizliegums paredzami uzlabotu sekmes, veicinātu bērnu veselīgāku attīstību, mazinātu nelabvēlīgu, kaitīgu saturu sociālajos tīklos un tā ietekmi uz bērniem un skolas dzīvi.

Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) parlamentārā sekretāre Silvija Reinberga (JV) atzīmēja, ka Saeimā jau ir vairākas iniciatīvas gan par viedierīču izmantošanas problēmjautājumu, gan par drošību skolās kopumā.

Parlamenta Izglītības komisijā ir notikušas vairākas sēdes, kurā ticis strādāts pie dažādām likuma grozījumu redakcijām, tostarp viedierīču ierobežojumam. Kā norādīja IZM pārstāve, šobrīd komisijas darba grupas ietvaros ir nonākts pie konceptuāla redzējuma, ka skola nosaka kārtību viedierīču izmantošanai.

Taču par absolūtu aizliegumu nav runa, jo pedagogi mācību procesā izmanto interaktīvas aktivitātes, kā īstenošanai, piemēram, ir nepieciešams noskenēt QR kodu, piebilda Reinberga.

Latvijas Izglītības vadītāju asociācijas vadītājs Rūdolfs Kalvāns uzskata, ka tādas pašas problēmas ir saskatāmas arī vidusskolas klasēs, ne tikai sākumskolā un pamatskolā. Un tādas problēmas ir katrā skolā, uzsvēra Kalvāns.