Ceturtdiena, 30.maijs

redeem Lolita, Vitolds

arrow_right_alt Latvijā \ Izglītība & Karjera

Mainīti eksāmenu norises datumi

© f64.lv, Ādolfs Mārtiņš Krauklis

Valdība otrdien apstiprināja Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) iesniegtos grozījumus noteikumos, kas paredz par dažām dienām pārbīdīt atsevišķu centralizēto eksāmenu norisi šogad.

Vidusskolēniem nedaudz agrāk, nekā iepriekš plānots, būs jākārto centralizētais eksāmens matemātikā vispārīgā un optimālā līmenī. Tas notiks 10.jūnijā. Matemātikas augstākā līmeņa eksāmena pirmās un otrās daļas norise būs 10.jūnijā, trešās un ceturtās daļas - 11.jūnijā.

Savukārt bioloģijas eksāmena rakstu daļa notiks 13.jūnijā un praktiskā daļa - 14.jūnijā.

Tikmēr monitoringa darbus fizikā un ķīmijā optimālajā mācību satura apguves līmenī rosināts organizēt nedaudz vēlāk - 24.aprīlī. Noteikts arī papildu monitoringa darbu norises termiņš 8.maijā, vienā dienā paredzot visu četru monitoringa darbu norisi. Lai netraucētu kopējo mācību procesu, monitoringa darbu norise varētu notikt vienā telpā, nosakot vienu monitoringa darba vadītāju. Visu monitoringa darbu norises kārtība ir vienāda.

Valsts pārbaudes darbu norises laiki precizēti, ņemot vērā, ka centralizēto eksāmenu matemātikā kārto vairākkārt lielāks skaits izglītojamo nekā centralizēto eksāmenu bioloģijā, kā arī, lai nekavētu centralizēto eksāmenu darbu vērtēšanu, kas saistīts ar valsts pārbaudes darbu piegādi Valsts izglītības satura centram.

Ņemot vērā 2022./2023. mācību gada pieredzi, IZM plāno sertifikātus par pamatizglītību izsniegt no 1.jūlija.