Cilvēki dusmīgi par IZM skaidrojumu nerādīt visiem jauno skolu tīkla karti, lai "sabiedrība neuztrauktos"

© MN

Skolu tīkla sakārtošana ir jautājums, kurā starp Izglītības un zinātnes ministriju (IZM) un pašvaldībām, kas ir skolu dibinātājas, tradicionāli izceļas lielas nesaskaņas. Tagad, lai izvairītos no satraukuma radīšanas, ministrija nolēma iecerēto skolu tīkla izmaiņu karti vairs nepubliskot, bet zināms, ka jau nākamgad pārmaiņas varētu skart 60 skolas, vēsta lsm.lv.

"Šobrīd publiskot karti, kurā mēs pasakām, ka 2028.gadā izglītības iestāžu ekosistēma valstī izskatās šādi, manuprāt, būtu tuvredzīgi, jo mēs radītu nevajadzīgu satraukumu sabiedrībā," skaidro IZM pārstāve.

"Kārtējais dīvainais lēmums - tā vietā, lai skaidrotu un pamatotu, vienkārši nerādīs…Skolas nav tikai attiecīgās pašvaldības un tās iedzīvotāju jautājums, bet gan visas Latvijas sabiedrības. Tas ir mūsu valsts attīstības jautājums," vietnē "X" uzsver Saulis.

Andris: JV mācās no vienotās krievijas demokrātiju…

Uldis: Tas viss teksts ir vienas lielas blēņas. Skolotāju slodžu problēmas ir saistītas ar IZM dīvainībām - saskaldītas stundas, neveiksmīgas programmas. SAvukārt par 60 skolām neticu - pēc kritērijiem novadā vien puse skolu taisīsies ciet.

Par šo tēmu arī žurnālistes Elitas Veidemanes komentārs šodienas "Neatkarīgajā".

Latvijā

Sabiedrības sašutumu nesen izraisīja Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijā izskanējusī doma: pašvaldībām trūkstot līdzekļu, tāpēc pašdarbības kolektīviem būšot pašiem jāpiemaksā par piedalīšanos pasākumos pirms 2028. gada dziesmu un deju svētkiem. Latvijas Nacionālā kultūras centra (LNKC) vadītāja Signe Pujāte komisijas sēdē uzsvēra, ka samaksa no kolektīvu dalībniekiem starpsvētku pasākumos tiks prasīta pirmo reizi, taču citu iespēju neesot. Par šo un citām tēmām sarunājos ar vairākiem nacionāli domājošiem cilvēkiem: ar Ēriku Hānbergu, Janīnu Kursīti un Uldi Marhilēviču.

Svarīgākais