Piektdiena, 29.septembris

redeem Miķelis, Mihails, Miks, Mikus, Miģelis

arrow_right_alt Latvijā \ Izglītība & Karjera

LU izsludinājusi Sporta mājas projektēšanas un būvniecības iepirkumu

© Publicitātes foto

Latvijas Universitāte (LU) ir izsludinājusi iepirkumu Sporta mājas projektēšanai un būvniecībai. Sporta māja plānota kā ceturtā māja LU Akadēmiskajā centrā, papildinot tur jau esošās Dabas un Zinātņu mājas, kā arī būvniecības stadijā esošo Rakstu māju. Saskaņā ar LU Nekustamo īpašumu attīstības plānu līdz 2027. gadam, Sporta māju paredzēts atklāt 2026. gada nogalē.

LU Sporta mājas projekta mērķis ir multifunkcionāla sporta kompleksa izveide un aprīkošana, lai nodrošinātu kvalitatīvas sporta un aktīvās atpūtas iespējas LU studentiem, darbiniekiem un tuvākās apkaimes iedzīvotājiem, vienlaikus popularizējot veselīgu dzīvesveidu un veicinot sporta zinātnes un sporta studiju attīstību.

Sporta mājā būs vairākas multifunkcionālas zāles, kuras varēs piemērot dažādiem sporta veidiem. Studentu un darbinieku rīcībā būs arī plašs baseins un trenažieru zāle, pieejamas sporta laboratorijas un pētījumu centrs. Tās kopējā platība paredzēta virs 14 tūkstošiem kvadrātmetru. Plānots, ka mājas būvniecība nodrošinās vairāk nekā 4800 apmeklētājus dienā un 82 pastāvīgas darba vietas.

Telpu programmā ir iezīmētas: trīs dažādas ietilpības sporta halles; aerobikas zāles; deju zāle; sporta laboratorija; lielais baseins; peldētapmācības baseini; pretstraumes baseins; ģimenes zona; rehabilitācijas, fizioterapijas un masāžas centrs; fitnesa zāle; LU sporta vēstures un sasniegumu siena; 100 m skrejceļš un citas koptelpas.

Ēka kalpos par sporta ekosistēmas centru Latvijā, nodrošinot plaša spektra pakalpojumus sportā, veselīga dzīvesveida popularizēšanā un dzīves kvalitātes nodrošināšanā. Sporta nodarbības, veselības pārbaudes bērniem un jauniešiem, duālās sporta karjeras attīstība sportistiem, sporta tehnoloģiju attīstība, fiziskās aktivitātes dažādās vecuma grupās būs tikai daļa no jaunās mājas iespējām.

Iepriekš ziņots, ka Sporta un Veselības mājas projektu realizācijai Eiropas Padomes attīstības bankas padome ir apstiprinājusi 15 miljonu eiro finansējumu.

Latvijas Universitātes sporta pirmsākumi meklējami sākot ar 1929. gadu, un tās komandas laika gaitā izcīnījušas titulus Latvijas čempionātos gandrīz visos sporta veidos. Sporta māja ir nākamais solis LU sporta sasniegumu attīstībā, jo dos iespēju apvienot veselīgu dzīvesveidu, profesionālo sportu un zinātni.