Svētdiena, 24.septembris

redeem Agris, Agrita

Lasi ērtāk format_size
arrow_right_alt Latvijā \ Izglītība & Karjera

Ierosina disciplinārlietas pret IZM un VISC amatpersonām

© Kaspars KRAFTS, F64 Photo Agency

Saistībā ar centralizēto eksāmenu rezultātu paziņošanas kavēšanu un attiecīgo centralizēto eksāmenu sertifikātu izsniegšanas savlaicīgu nenodrošināšanu ir ierosinātas disciplinārlietas pret Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) un Valsts izglītības satura centra (VISC) amatpersonām, aģentūra LETA noskaidroja ministrijā.

Disciplinārlietas ierosinātas par to, ka pieļauta arī tādu pamatizglītības sertifikātu izsniegšana, kuri neatbilst Ministru kabineta noteikumos minētajām prasībām.

Ministrijā līdz disciplinārlietu izskatīšanai un lēmuma pieņemšanai atturējās sniegt informāciju par to, pret kurām tieši amatpersonām tās ierosinātas. Sagaidāms, ka disciplinārlietas tiks izskatītas līdz 6.oktobrim.

LETA jau ziņoja, ka datu sinhronizācijā starp platformām, kam būtu jānodrošina iespēja piekļūt centralizēto eksāmenu rezultātiem, bija vērojami tehniski traucējumi. Pie to novēršanas strādāja četri tehniskie dienesti un pakalpojumu sniedzēji. Skolas datus par katru eksāmenu saņēma atsevišķi - no sākuma tika nodoti dati par matemātikas eksāmenu, bet dienu vēlāk arī par latviešu, vācu un franču valodas eksāmeniem. Tika atrisināta arī aizķeršanās ar datu nodošanu Valsts izglītības informācijas sistēmā, no kuras IZM izstrādātais e-pakalpojums datus iegūst "Latvija.lv".

Valsts pārbaudījumu informācijas sistēmu izstrādāja uzņēmums AS "RIX Technologies" par 1 500 000 eiro. Savukārt Valsts izglītības informācijas sistēmas un minētā e-pakalpojuma uzturēšanu veic SIA "Corporate Systems".

Šis ir pirmais gads, kad 9.klašu absolventiem visos valsts pārbaudes darbos vērtējums tiks izteikts procentos.

Ja skolēns kādā no eksāmeniem nav ieguvis vismaz 10%, tad skolēns šajā mācību gadā saņēma liecību un atkārtoti kārtos noslēguma pārbaudījumus nākamā mācību gada noslēgumā.