Trešdiena, 4.oktobris

redeem Francis, Modra

arrow_right_alt Latvijā \ Izglītība & Karjera

Pedagogu streiks: cik daudz reģionālo izglītības iestāžu darbinieki piedalīsies protestā?

© f64.lv, Dmitrijs Suļžics

Kā ziņots, LIZDA padome ir nolēmusi 24.aprīlī sākt trīs dienu pedagogu streiku gadījumā, ja streika vienošanās netiks izpildītas līdz šodienai.

LIZDA priekšsēdētāja Inga Vanaga otrdien MK sēdē norādīja, ka publiski pieejamie Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) aprēķini joprojām esot neprecīzi, un nav iespējams pārliecināties par visu prasību izpildi, jo šobrīd nav iekļauts algu pieaugums skolu administrācijai, logopēdiem, sociālajiem pedagogiem un citām grupām.

Vanaga trešdien plkst.16 ziņos par protesta gājiena un streika aktualitātēm.

Dalību LIZDA organizētajā streikā pieteikuši 17 Jelgavas izglītības iestāžu pedagogi un darbinieki, ziņo Jelgavas pilsētas pašvaldība.

Jelgavas Izglītības pārvalde ir apkopojusi detalizētu informāciju par to, kā tiek plānota katras izglītības iestādes darbība streika laikā, un šī informācija pieejama pilsētas mājaslapā "jelgava.lv".

Skolas un bērnudārzi streika dienās organizēs darbu dažādi. Piemēram, Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolā mācības nenotiks un arī ēdinšana netiks nodrošināta.

Jelgavas 5.vidusskolā nenotiks mācības 2. a, 2.b, 2.c,3.b, 3.c, 5.a, 5.b, 5.c, 6.a, 6.b, 6.c, 8.b, 9.b klasēs. Pārējām klasēs mācību process notiks saskaņā ar stundu sarakstu, iekļaujot tajā būtiskas izmaiņas. Savukārt 1. klašu skolēniem tiks organizēta bērnu uzraudzība no plkst.8 līdz 12 pēc nepieciešamības.

Jelgavas pilsētas pašvaldības bērnudārzā "Lācītis" grupā "Bitītes" nodarbības notiks, savukārt pārējās grupās ne, bet ēdināšana tiks nodrošināta.

Streikā, kas plānots no pirmdienas, 24.aprīļa, līdz trešdienai, 26.aprīlim, dalību pieteikušas arī 25 Bauskas novada pašvaldības izglītības iestādes.

Kopumā streikos 499 Bauskas novada izglītības iestāžu darbinieki.

Bauskas novada izglītības iestādes informēs izglītojamo vecākus par mācību procesa nodrošinājumu pedagogu streika dienās.

Mācību procesu pilnībā nodrošinās bērnudārzi Valles PII "Cielaviņa", Iecavas PII "Dartija", Bauskas PII "Saulespuķe", skolas - Misas, Uzvaras, pamatskola, Stelpes sākumskola, Bauskas 2.vidusskola, Bauskas Mūzikas un mākslas skola, Vecumnieku mūzikas un mākslas skola, Bauskas novada bērnu un jauniešu sporta skola, Vecumnieku sporta skola un Bauskas Jaunatnes sporta skola. Pārējās skolas un bērnudārzi strādās daļēji, teikts apkopotajā informācijā, bet atsevišķas mācību iestādes streika dienās nestrādās vispār.

Siguldas novadā pedagogu streika mācības nenotiks 12 izglītības iestādēs, bet pārējās skolās mācības notiks gan kā ierasts, gan attālināti, liecina pašvaldības apkopotā informācija.

Siguldas novada pašvaldībā dalību streikam pieteikuši 488 pedagogi no 20 izglītības iestādēm. Vecākiem jāņem vērā, ka mācības šajā periodā nenotiks Garlība Merķeļa Lēdurgas pamatskolā, Mālpils vidusskolā, Laurenču sākumskolā, Allažu pamatskolas pirmsskolas izglītības grupās, kā arī pirmsskolas izglītības iestādēs "Māllēpīte", "Ābelīte", "Minka", "Pasaciņa", "Pīlādzītis", "Krimulda", "Saulīte" un "Tornīši".

Citās pašvaldības izglītības iestādēs mācības tiks organizētas attālināti vai būtiskas izmaiņas nav paredzēts. Sīkāku informāciju par mācību darba organizāciju katra izglītības iestāde publicēs e-klasē līdz ceturtdienai.

Ņemot vērā izglītības iestāžu darbinieku streiku, kura dēļ nenotiks mācību process, streika norises laikā atcelti arī vairāki Siguldas novada pašvaldības skolēnu autobusu reisi, ko pašvaldība publicējusi mājaslapā.

Pašlaik informācija liecina, ka vairākas pilsētas izglītības iestādes streikā nepiedalīsies un šajās dienās nodrošinās mācību procesu ierastajā kārtībā, daļa iestāžu darbu nodrošinās daļēji, bet vēl daļa streika laikā pilnībā pārtrauks mācību procesa nodrošināšanu. Precīza informācija par katras izglītības iestādes darbības nodrošināšanu plānotā streika laikā ģimenēm pieejama arī E-klasē un skolu mājaslapās.