Ēnu dienai pieteikušies vairāk kā astoņi tūkstoši jauniešu

Ēnu dienai, kura notiks šī gada 16. februārī īpaši izveidotajā mājas lapā www.enudiena.lv pieteikušies jau vairāk nekā 8200 skolēnu, savukārt 3000 ēnu vakances piedāvā 270 ēnu devēji.

Šī ir jau vienpadsmitā reize, kad Junior Achievement – Latvija rīko Ēnu dienu Latvijā – skolēnu, viņu vecāku, skolotāju un dažādu nozaru profesionāļu iemīļotu un gaidītu izglītojošu pasākumu, kura uzdevums ir iedvesmot skolēnus, lai viņi uzdrīkstas un grib vairāk sasniegt savā dzīvē.

Ēnu dienas mērķis ir veicināt skolēnos radošo potenciālu un uzņēmējspējas jau no pirmajiem skolas gadiem.

Šogad visvairāk vakances piedāvā Latvijas Republikas Saeima (109), SIA „Latvijas Mobilais telefons” (103), Rīgas Stradiņa universitāte (78), kā arī Ēnu dienas ģenerālsponsors – SEB banka (77).

Savukārt kā iekārojamākās vakances ir stjuarti (301 pieteikumi), piloti (250 pieteikumi), dizaineri (201 pieteikums), Saeimas deputāti (119 pieteikumi) un Valsts prezidents (97 pieteikumi).

Latvijā

“Jā, ar militāriem tēriņiem ir iespējams celt ekonomisko aktivitāti, tajā skaitā arī noteiktos reģionos, bet tur ir divas lietas; šiem izdevumiem ir jāpaliek valstī, un ieguldījumiem jānotiek nozarēs, kurās ir mazs ēnu ekonomikas īpatsvars,”  TV24 raidījumā skaidro politologs Jānis Ikstens.

Svarīgākais