Trešdiena, 21.februāris

redeem Ariadne, Eleonora

arrow_right_alt Latvijā \ Izglītība & Karjera

Studentu uzņemšanu Iekšējās drošības akadēmijā plānots sākt jau jūlijā un augustā

© Dmitrijs Suļžics / F64

Studentu uzņemšanu Iekšējās drošības akadēmijā (IDA) plānots sākt jūlijā un augustā, aģentūru LETA informēja Iekšlietu ministrijā (IeM).

Piektdien IeM notika konsorcija "Iekšējās drošības akadēmija" sanāksme, kurā apstiprināja četras studiju programmas un līdz ar to tās tiek virzītas licencēšanai.

Tas nozīmē, ka straujiem soļiem IeM virzās uz priekšu, lai vidusskolu absolventi un esošie tiesībaizsardzības iestāžu darbinieki jau septembrī varētu apgūt no valsts budžeta līdzekļiem apmaksātas, unikālas, ilgtspējīgas un tiesībaizsardzības iestāžu vajadzībās balstītas studiju programmas. Šī gada jūlijā un augustā, pēc licences saņemšanas, plānots sākt studējošo uzņemšanu.

Sanāksmē saskaņoja vairākas IDA studiju programmas un to pavadošo dokumentu projektus. Sanāksmē saskaņota īsā cikla profesionālās augstākās izglītības studiju programma "Policijas darbs", pirmā cikla augstākās izglītības programma "Pirmstiesas izmeklēšana", otrā cikla augstākās izglītības programmas "Ekonomiskā drošība" apakšprogrammas "Ekonomiskās drošības aizsardzība" un otrā cikla augstākās izglītības programma "Tiesībaizsardzības, kriminālsodu izpildes un glābšanas dienestu vadība".

Līdz ar to tika atbalstīta to tālāka virzība saskaņošanai IDA augstākās izglītības iestāžu lēmējinstitūcijās, pēc tam nosūtot Augstākās izglītības kvalitātes aģentūrai programmu licencēšanai vai būtisku grozījumu veikšanas saskaņošanai akreditētās studiju programmās.

Jau ziņots, ka 2022.gada 25.oktobrī IeM, Valsts policijas koledža, Rīgas Stradiņa universitāte un Latvijas Universitāte parakstīja līgumu par IDA izveidi. Tika dibināts konsorcijs jeb augstskolu sadarbības formāts, koplietojot trīs iestāžu resursus un akadēmisko personālu, bet neveidojot jaunu juridisko personu - augstskolu.

IDA dibināšanas līgums ietvēra apņemšanos izstrādāt un kopīgi īstenot sešas unikālas studiju programmas, piesaistot labākos pedagogus, nozares speciālistus un ārvalstu specializēto augstskolu docētājus, kā arī attīstīt zinātnisko pētniecību ar iekšējo drošību un tiesībaizsardzības iestāžu darbību saistītās jomās.