Ceturtdiena, 30.marts

redeem Igmārs, Ilgmārs, Nanija

Lasi ērtāk format_size
arrow_right_alt Latvijā \ Izglītība & Karjera

Čakša: Lai īstenotu pārmaiņas, nepieciešams tām atbilstošs finansējums

© f64.lv, Oksana Džadana

Lai īstenotu pārmaiņas izglītības nozarē, nepieciešams arī atbilstošs finansējums, intervijā " TV3" raidījumam "900 sekundes" pauda izglītības un zinātnes minstre Anda Čakša (JV).

Runājot par jauno amatu, Čakša pauda, ka to saskata kā lielu atbildību un izaicinājumu, jo tā sabiedrībai ir nozīmīga, svarīga, joma. Vienlaikus viņa teica, ka izglītības nozarē gaidāmas pārmaiņas, tāpēc svarīgi ir tas, lai tām būtu atbilstošs finansējums. Tiesa, svarīgi arī saprast, kurās vietās tieši finansējumu jāiegulda, lai sasniegtu maksimālo rezultātu.

Kā vienu no svarīgākajām jomām, kur steidzami nepieciešams finansējums, Čakša minēja augstāko izglītību un zinātni.

Īpaši svarīgi arī esot strādāt pie "vienotas skolas", kur bērni netiekot šķiroti pēc nacionālās piederības. Viņa paskaidroja, ka joprojām ir skolas, kur pamatvalodai jābūt latviešu valodai, bet tas netiek īstenots "līdz galam" . Tāpat arī izglītībai jābūt kvalitātīvākai un iekļaujošākai.

Čakša norādīja, ka jādomā arī par atbalsta personālu, jo visi bērni nav vienādi un ir bērni, kuriem ir nepieciešama citādāka pieeja.

Tāpat, lai pilnībā pārietu uz izglītību latviešu valodā, skolotājiem, kuriem tas ir nepieciešams, jānodrošina palīdzība latviešu valodas zināšanu papildināšanai.

Vēstīts, ka Saeima lēmusi par labu mācībām vienīgi latviešu valodā.