Otrdiena, 5.marts

redeem Aurora, Austra

arrow_right_alt Latvijā \ Izglītība & Karjera

Turpmāk stipendijai "Studētgods" varēs pieteikties plašāks studentu loks

© f64.lv, Mārtiņš Zilgalvis

Valdība otrdien nolēma stipendijai "Studētgods" dot iespēju pieteikties arī bāreņiem un studējošiem ar invaliditāti, informē Izglītības un zinātne ministrijas (IZM) Komunikācijas nodaļa.

Stipendijas "Studētgods" saņēmējs desmit mēnešus no valsts saņem finansiālu atbalstu 160 eiro apmērā. Pašreizējais normatīvais regulējums paredz ar šo stipendiju īpaši atbalstīt tikai vienu studējošo grupu pēc sociālām pazīmēm - studējošos no daudzbērnu ģimenēm.

IZM norāda, ka ir ļoti svarīgi augstākās izglītības sistēmā integrēt arī bāreņus un bez vecāku apgādības palikušos jauniešus, kā arī studējošos ar invaliditāti, tāpēc piedāvā šīs stipendijas piešķirt plašākam jauniešu lokam.

Kā liecina Pasaules bankas pētījums par nepieciešamajiem uzlabojumiem Latvijas augstākās izglītības finansēšanā, kā arī vietējo un starptautisko organizāciju rekomendācijas, Latvijā studējošo iespējas iegūt augstāko izglītību ir saistītas arī ar ģimenes sociālekonomisko situāciju. Tā daudziem studējošiem rada nevienlīdzīgus apstākļus, it īpaši attiecībā uz pilnvērtīgu, finansiāli stabilu un neatkarīgu dalību augstākās izglītības iegūšanā.

Lai pieteiktos stipendijai, šo sociālo grupu studentiem jābūt imatrikulētiem 1.kursā koledžas un bakalaura līmeņa programmās pilna laika klātienē valsts un privātajās augstskolās un koledžās.

Pieteikties varēs arī tad, ja studējošais atjaunojas studijām 2022.gada rudens semestrī pēc studiju pārtraukuma koledžas un bakalaura līmeņa programmās pilna laika klātienē. Šoruden stipendijai varēs pieteikties arī 2.kursā studējošie - tajā skaitā arī tie, kuri stipendiju saņēma jau 1. kursā, ja vidējā svērtā atzīme iepriekšējā semestrī ir seši un augstāka.

Stipendijas piešķiršanai izvirzīti vairāki nosacījumi. Centralizēto eksāmenu rezultātiem matemātikā jābūt ne zemākiem par 30%, bet latviešu valodā - ne zemākiem par 40%. Savukārt studiju laikā vidējai svērtajai atzīmei jābūt seši un augstāk, studentam jābūt sekmīgam un bez akadēmiskiem parādiem. Kritēriji tiek pārskatīti reizi semestrī.