Latvijas izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) pārstāvji pieprasa ekspertu pamatojumu par Covid-19 prasībām izglītības nozares darbiniekiem jaunajā mācību gadā, liecina informācija LIZDA mājaslapā.
Organizācija norāda, ka tā "jau mēnesi akcentē politikas veidotāju nespēju argumentēti pamatot nosacījumus darbam klātienē jaunajā mācību gadā".
LIZDA apgalvo, ka, lai gan prasības, kas būs spēkā pēc 1.aprīļa, novēloti, tomēr beidzot ir definētas, joprojām nav izskanējuši veselības un zinātnes ekspertu viedoklī balstīti, argumentēti skaidrojumi par valsts stratēģiju kā tādu vakcinācijas sertifikātu jomā izglītības nozarē.
Arodbiedrība jau kopš februāra sākuma vairākkārt esot vērsusies pie nozares ministrijas ar lūgumu pamatot valsts stratēģiju pēc būtības, proti, paust argumentus tam, lai atceltu vai arī saglabātu prasību par Covid-19 potes vai pārslimošanas sertifikātu izglītības nozares pārstāvjiem darbam klātienē.
"Līdz šim šādi argumenti nav izskanējuši. Tāpat nav analizēta arī Latvijas tuvāko kaimiņu - Igaunijas un Lietuvas - pieredze, pilnībā atsakoties no obligātās sadarbspējas sertifikātu prasības izglītības nozarē," pausts paziņojumā.
LIZDA pieprasa pēc iespējas ātrāku argumentāciju valsts turpmākajai stratēģijai, "lai atkal neradītu nevajadzīgu trauksmi izglītības iestādēs".
"Atkal neziņa, trauksme, uzteikumi, atlūgumi, vakances, nenotikušas mācību stundas, kādam nesamērīgi palielināta darba slodze un solis vēl tuvāk profesionālajai izdegšanai," komentē LIZDA vadītāja Inga Vanaga.
Viņa arī norāda, ka nozares ministre Anita Muižniece (K) mutiski ir sniegusi informāciju, ka par prasībām jaunajā mācību gadā tikšot lemts maijā.
Jau ziņots, ka ministru kabinets šonedēļ lēma, ka izglītības jomā darbam klātienē arī no 1.aprīļa, kad stāsies spēkā virkne ar Covid-19 izplatību noteikto ierobežojumu atvieglojumu, būs nepieciešams Covid-19 sertifikāts.