Covid-19 situācijai pasliktinoties, skolēniem klātienes mācībās var nākties vilkt sejas maskas

© f64.lv, Dmitrijs Suļžics

Skolēni jauno mācību gadu noteikti sāks klātienē, tomēr, ja epidemioloģiskā situācija pasliktināsies, jārēķinās ar to, ka skolās var nākties vilkt sejas maskas, TV3 raidījumā "900 sekundes" sacīja Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas priekšsēdētājs Arvils Ašeradens (JV).

Viņš atzina, ka attiecībā uz nepieciešamību noteiktos apstākļos skolās nēsāt sejas maskas izšķirošs būs Slimību profilakses un kontroles centra un Veselības ministrijas redzējums.

"Es pieņemu, ka kaut kādā brīdī tas nebūs jādara un tad vienā noteiktā epidemioloģiskā situācijā mums jārēķinās, ka maskās varētu nākties strādāt," sacīja politiķis.

Komentējot Izglītības un zinātnes ministrijas ieceri rudens semestrī turpināt mācības klātienē neatkarīgi no saslimstības ar Covid-19 kumulatīvā rādītāja konkrētā pašvaldībā, Ašeradens atzina, ka bērniem ir jāiet uz skolu, bet vienīgais iemesls, kāpēc klātienes mācības varētu pārtraukt, var būt aktīva epidēmija skolā. Tādā gadījumā, ja pedagogi būtu vakcinējušies, varētu pietikt ar vienas nedēļas klātienes darba pārtraukumu, bet, ja pedagogi nebūs vakcinējušies, "problēma būs daudz plašāka", atzina Ašeradens.

Viņš atgādināja, ka valdībai ir skaidrs nodoms pašvaldībām dot plašas pilnvaras kopā ar skolu vadītājiem lemt par to, kā rīkoties katrā konkrētā situācijā. "Protams, Veselības ministrija dos algoritmus, kā to darīt, bet plašas pilnvaras būs pašvaldībām," rezumēja deputāts.

Latvijā

Daudz tiek runāts un darīts, lai sabiedrībā izskaustu vardarbību pret sievietēm. Bet kā ir ar vardarbību pret vīriešiem? Vīrieši un pusaudži lielākoties klusē un slēpj pret viņiem vērstās vardarbības faktus. Kāpēc? Tāpēc, ka viņi uzskata: vardarbības upura statuss ir apkaunojošs. Turklāt tiesībsargājošajās iestādēs uz vīriešiem lūkojas kā uz otrās šķiras upuriem, sak, ko tu te gaudo, savas problēmas tev kā vīrietim jārisina pašam! Par šo situāciju saruna ar pusaudžu psihoterapeitu, Pusaudžu un jauniešu psihoterapijas centra vadītāju Nilu Saksu Konstantinovu.