Audzis vakcinēto izglītības iestāžu darbinieku īpatsvars

 
©f64.lv, Ģirts Ozoliņš

Līdz šim pret Covid-19 ir vakcinēti 52% izglītības iestāžu darbinieku, liecina izglītības un zinātnes ministres Anitas Muižnieces (JKP) publiskotā informācija mikroblogošanas vietnē "Twitter".

Saskaņā ar ministres pausto, Slimību profilakses un kontroles centra dati liecina, ka starp dažādām izglītības iestāžu grupām līdz 27.jūnijam visaktīvāk vakcinējušies augstskolās strādājošie - tajās poti pret Covid-19 saņēmuši 73% darbinieku, savukārt vispārizglītojošajās skolās vakcinēti 55% darbinieku.

Tikmēr pirmsskolas izglītības iestādēs vakcinējušies vien 40% darbinieku.

Vaicāta par to, kādēļ izglītības iestādēs vakcinācijas process nenorit ātrāk, Muižniece komentēja, ka aprīļa vidū, kad tika atvērta pedagogu prioritārā grupa, sabiedrībā valdīja "AstraZeneca" vakcīnas skepticisma vilnis, līdztekus izglītības iestāžu darbinieki, baidoties no blaknēm, atlikuši poti uz laika posmu "pēc Jāņiem", kad beidzas izlaidumi un eksāmeni.

"Šobrīd cerīgi raugos uz lielāku pieaugumu drīzumā, jo arī vakcinēšanās iespējas kļūst arvien plašākas," atzīmēja ministre.

Jau ziņots, ka Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) pieļauj iespēju rīkot izglītojošas kampaņas ar epidemiologiem un imunologiem, lai skolotājiem un citiem izglītības jomas darbiniekiem skaidrotu neatbildētos jautājumus par vakcināciju pret Covid-19.

Muižniece iepriekš apliecināja, ka meklēs risinājumus, lai pārliecinātu šaubīgos izglītības darbiniekus par vakcināciju pret Covid-19. Viņa norādīja, ka viena no iespējām būtu izglītojošas kampaņas, kurās epidemiologi un imunologi varētu skaidrot vakcinācijas ieguvumus un nepieciešamību. Ministre apgalvoja, ka ir gatava iesaistīties skaidrošanā un izglītošanā par vakcināciju, jo viņas prioritāte ir nodrošināt klātienes mācības visām klašu grupām.