"Cert.lv": Pašreiz nav novēroti darbības traucējumi e-klasē

 
©f64.lv, Dmitrijs Suļžics

Pašreiz informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcijas Latvijā "Cert.lv" rīcībā nav informācijas, kas liecinātu, ka platforma "E-klase" būtu pakļauta kādiem ārējiem apdraudējumiem vai tās lietošana būtu nedroša, atzina "Cert.lv" pārstāvji.

"Cert.lv" gan vēl nav saņēmis analīzei nepieciešamo informāciju no platformas uzturētājiem, lai izdarītu secinājumus par pirmdien, 25.janvārī, novērotajiem "E-klases" darbības traucējumiem un to cēloņiem.

Tāpat "Cert.lv" pārstāvji atzīmēja, ka kiberuzbrukuma esamība pagaidām ir "E-klases" uzturētāja pieņēmums, kas izskanējis operatīvas sarunas laikā, bet tehniskā informācija situācijas analīzei pagaidām nav saņemta. "Tikai pēc tehniskās informācijas analīzes būs iespējams noskaidrot visus notikuma apstākļus, lai varētu apstiprināt vai noliegt nesankcionētu ārēju ietekmi," uzsvēra "Cert.lv".

Pēc "Cert.lv" pārstāvju paustā, traucējumi platformas darbībā pašreiz netiek novēroti. Aģentūra LETA novēroja, ka traucējumi "E-klases video saziņas darbībā ir arī otrdien.

Jau vēstīts, ka pirmdien tika novēroti "E-klases" darbības traucējumi.

Portāla "E-klase" pārstāve Zane Rašmane informēja, ka pirmdien"E-klases" pilotversijas modulim, kurš nodrošina video saziņas funkciju, tika veikts apjomīgs kiberuzbrukums, tādējādi tika traucēta šī moduļa pilnvērtīga darbība.

"E-klases" pamatfunkcijām traucējumi netika radīti, bet traucēta bija video saziņas darbība.

Jau vēstīts, ka pirmdien atsākās attālinātās mācības arī 1.-4.klašu skolēniem.