Veselības ministrija Covid-19 dēļ rosina noteikt stingrākus ierobežojumus izglītības un sporta jomās

 
©f64.lv, Romāns Kokšarovs

Veselības ministrija rosina Covid-19 dēļ noteikt stingrākus ierobežojumus izglītības un sporta jomās, žurnālistiem pavēstīja Veselības ministrijas Sabiedrības veselības departamenta direktore Santa Līviņa.

Paredzēts noteikt, ka 1. līdz 6.klašu skolēniem, ja izglītības iestāde lemj mācību procesu organizēt klātienē, uz vienu skolēnu būs jānodrošina ne mazāk kā trīs kvadrātmetri no klases telpas platības. Vienlaikus skolotājiem gan stundu laikā, gan ārpus tām būs lietoto sejas aizsargmaska. Ja šādas prasības nebūs iespējams nodrošināt, tad konkrētās skolas skolēni mācīsies attālināti.

Savukārt pieaugušo izglītībā, kā arī augstskolās un profesionālajā izglītībā praktiskās nodarbības, kuras nav iespējams veikt attālināti, drīkstētu notikt tikai desmit cilvēku grupā, ievērojot arī citus piesardzības pasākumus, tostarp divu metru distanci.

Stingrākas prasības paredzēts noteikt arī sporta klubiem, kur iekštelpās sportot joprojām drīkstēs tikai individuāli vai viens pret vienu ar treneri. Būs jānodrošina ne tikai divu metru distance, bet vienai personai būs jāatvēl vismaz 15 kvadrātmetri no telpu platības un telpu piepildījums nedrīkstēs pārsniegt 20% no telpas infrastruktūras pieļautā maksimālā cilvēku skaita.

Minēto pasākumu rezultātā tiks samazinātas iespējas cilvēkiem drūzmēties. "Mēs saņemam signālus, ka sportošanas vietas ir gana pilnas ar cilvēkiem, arī individuāli sportojot," skaidroja ministrijas pārstāve.

Tāpat tiek rosināts noteikt, ka pakalpojumus, kas saistīti ar izklaidi, varēs nodrošināt attālināti, savukārt amatieru kolektīvu mēģinājumi drīkstēs notikt līdz plkst.22.

Komentējot, kāpēc plānotie ierobežojumi sabiedrībai prezentēti vēl pirms valdības sēdes, veselības ministre Ilze Viņķele (AP) atklāja, ka tā bijusi apzināta izvēle un mēģinājums padarīt diskusijas slēgtajā valdības sēdē raitākas, kompaktākas un racionālākas. "Arī valdības locekļi ir tikai cilvēki, un viņiem ir savas fobijas, bailes, bažas un trauksmes," atzina amatpersona.

Jau ziņots, ka patlaban līdz 6.decembrim valstī ir izsludināta ārkārtējā situācija. Šodien veselības ministre Ilze Viņķele (AP) atklāja, ka ārkārtējo situāciju Latvijā ir plānots pagarināt.

Neskatoties uz to, ka situācija ar Covid-19 izplatību Latvijā ir stabilizējusies, paredzams, ka vēl četras nedēļas būs augsts stacionēto Covid-19 slimnieku skaits, skaidroja ministre.

"Jārēķinās, ka ārkārtējās situācija tiks pagarināta, un 6.decembrī tā nebeigsies," atzina ministre.

 

Ko Tu domā par citu lasītāju komentāriem? Izsaki savu viedokli!