Ceturtdiena, 25.aprīlis

redeem Bārbala, Līksma

arrow_right_alt Latvijā \ Izglītība & Karjera

Šuplinska pieļauj arī iespēju ar rīkojumu noteikt, ka skolotāji var nenākt uz skolu

© Ģirts Ozoliņš/F64

Ja pēc sarunas ar skolu direktoriem iezīmēsies tāda vajadzība, tad varētu tikt izdots rīkojums, kas ļauj skolotājiem Covid-19 izplatības dēļ nenākt uz skolu, šodien Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēdē norādīja izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (JKP).

Šo jautājumu komisijas sēdē aktualizēja deputāte Marija Golubeva (AP) norādīja, ka no skolām, piemēram, Rīgā un Dobelē ir saņemta informācija, ka ir skolas vai pašvaldības, kas aizliedz skolotājiem palikt mājās un nenākt uz skolu un norāda, ka viņiem ir jāiet uz darba vietu. Tāpēc Golubeva aicināja šādā situācija sniegt administratīvo atbalstu skolotājiem, jo, kamēr nav rīkojums ar administratīvo spēku, prasības skolotājiem nākt uz darba vietu var turpināties.

Šuplinska atbildot pieļāva, ka šo jautājumu varētu vēlreiz pārrunāt rīt, 19.martā, sarunā ar pašvaldību vadītājiem un skolu direktoriem. Ministre norādīja, ka var arī izstrādāt nepieciešamo rīkojumu, bet, vai tas būs nepieciešams, varēs redzēt pēc 19.marta sarunas.

Politiķe akcentēja, ka pašlaik ir ļoti skaidri pausts, ka skolotājam nav nepieciešams atrasties savā darba vietā, ja viņam mājās ir vajadzīgais aprīkojums un viņš spēj nodrošināt saziņu ar audzēkņiem. Šuplinska piebilda, ka, Izglītības un zinātnes ministrija gan nevar nodrošināt, ka jebkurā vietā, kur skolotājs atrodas, viņam būtu pieejams viss nepieciešamais saziņā ar audzēkņiem.

Golubeva arī rosināja iespēju šajā situācijā uz laiku lielā mērā atteikties no atzīmju likšanas jeb summatīvās vērtēšanas, tā vietā izmantojot citas vērtēšanas metodes. Izņēmums būtu centralizētie eksāmeni, kur vērtēšanas sistēma saglabātos, skaidroja deputāte. Šuplinska atbildēja, ka varētu tikt samazināta atzīmju izmantošana atbilstoši iespējām, tomēr pilnībā atteikties no atzīmju likšanas nevajadzētu.

Kā ziņots, Šuplinska šodien komisijas sēdē norādīja, ka pašreizējais plāns jeb plāns A paredz noteiktās izmaiņas mācību norisē līdz 14.aprīlim, savukārt nepieciešamības gadījumā īstenojamais plāns B paredzētu vēl viena mēneša pagarinājumu.

Jau vēstīts, ka līdz ar ārkārtējās situācijas izsludināšanu tika nolemts skolās un augstskolās mācības organizēt attālināti, tāpat noteikts, ka pirmsskolas izglītības iestādēm un iestādēm, kas nodrošina bērnu uzraudzības pakalpojumu, jānodrošina dežūrgrupu darbība, lai nepieciešamības gadījumā nodrošinātu pirmsskolas pakalpojumu sniegšanu vecākiem, kas paši nevar nodrošināt bērnu pieskatīšanu.

LETA jau ziņoja, ka līdz šim Latvijā apstiprināts jau 71 saslimšanas gadījums ar "Covid-19", tostarp saslimis viens bērnudārza audzēknis no Piņķiem un viens Salaspils 1.vidusskolas skolēns. Jaunā koronavīrusa dēļ valstī izsludināta ārkārtējā situācija un noteikti plaši ierobežojumi, tai skaitā arī izglītības iestādēs.