Komentāri / Pašvaldības: Speciālās izglītības pārmaiņas sasteigtas
 

4 komentāri

ppurvaputns
būsim realisti. nu nav nevienam bērniņi ar problmām vajadzīgi ja nu varbūt izņemot viņu vecākus. un arī tikai dažus. Tās skolas, no kurām bērniņiem ne silts , ne auksts ir vajadzīgas kā kormuškas tur nodarbinātajiem. Droša un silta darba vieta ar nelielu, citam pat ar lielu aldzi'nu un iespējām ko klāt piehamīt. Vastiski pasākums ir dārgs un iznākums- skumjš. lielākājā tiesā gadījumu.
23.janvāris, 11:22 Atbildēt
IIta
Kaut kas traks. Kā tā var domāt , kāds tur iznākums vajadzīgs? Tādi bērni ir un par viņiem sabiedrībai jārūpējas. Un nav viņiem jāiet parastās skolās, viņiem vajadzīga īpaša pieeja. Un pilnīgas muļķības par šādu skolu darbiniekiem.
23.janvāris, 12:32 Atbildēt
PPilsone
Parastajās skolās tādi bērni tik viegli nav integrējami - nepieciešams skolas psihologs, sociālais , vai speciālais pedagogs vai skolotāja palīgs, logopēds u.c.speciālisti. Integrēt var tikai teorētiski, kas būtu IZM jāsaprot.
23.janvāris, 13:41 Atbildēt
EEsteuntur
Es strādāju skolā, kurā ir programmas iekļaujošiem skolēniem... Klasē 16 bērni, no tiem 2 - 3 iekļautie... Gribu teikt, ka nepratu strādāt... Varu sagatavot uzdevumus, bet iekļautajiem bērniem nepieciešams 75 % skolotāja uzmanības vielas izpratnei, uztverei... Uzdevuma izpildei... Skolā ja ir skolotāja palīgs, tad priekšmetos, kuros ir eksāmeni... Pārējos iekļauj kā gribi... Skolotājiem organizē kursus māca metodes, darba kārtību... Darba kārtība skolotājs + skolotāja palīgs :) Bet dzīvē nav ne psihologs, kad nepieciešams, ne logopēds, ne citi speciālisti... Bet iedomājaties sevi bērna vietā... Pārējie viņu apsmej, izstumj, nepieņem... ar retiem izņēmumiem... (visbiežāk ja kopā mācās no pirmās klases). Kā šādos stresa apstākļos bērns ar kādiem traucējumiem var iekļauties... Visur tikai nauda, nauda, nauda... Bet paši bērni... Es piekrītu, ka speciālo skolu skaits būtu jāsamazina... vismaz katrā vēsturiskajā novadā pa trim, lai pieejams pēc nepieciešamības, palielinot skolu specifiku, lai bērni varētu mācīties tuvākajā skolā... Bet atceraties vienu, nekur bērni nejutīsies labāk, kā vidē, kur viņus saprot pieņem tādus kā viņi ir... Bet arī šis ir individuāli, kāds piecietīs neērtības skolā, lai vakaros būtu mājās...
24.janvāris, 17:12 Atbildēt