Ceturtdiena, 28.marts

redeem Ginta, Gunda, Gunta

arrow_right_alt Latvijā \ Izglītība & Karjera

Nenokavē! Vēl septembrī nestrādājošie jaunieši var pieteikties bezmaksas mācībām 23 profesijās

© pixabay

Līdz 30.septembrim pagarināta "Jauniešu garantijas" noslēdzošā uzņemšana 23 darba tirgū pieprasītās profesijās, kuras nestrādājoši jaunieši var apgūt pusotra gada laikā bez maksas, sacīja Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) sabiedrisko attiecību speciāliste Kristīne Keiča.

Uzņemšana pagarināta tādās profesijās kā vizuālā tēla stilists, apdares darbu tehniķis, tūrisma pakalpojumu konsultants, auklis, konditors, programmvadības metālapstrādes darbgaldu iestatītājs, grāmatvedis, frizieris-stilists, loģistikas darbinieks, viesmīlis, automehāniķis, viesu uzņemšanas dienesta speciālists un klientu apkalpošanas speciālists.

Pieteikšanās turpinās arī tādās profesijās kā finanšu darbinieks, lauksaimniecības tehnikas mehāniķis, augkopības tehniķis, meža mašīnu operators, datorsistēmu tehniķis, restorāna pavārs, viesmīlības pakalpojumu speciālists, SPA speciālists, tērpu modelēšanas un konstruēšanas speciālists un interjera dizaina speciālists.

Mācībām var pieteikties jaunieši vecumā no 17 līdz 29 gadiem, kuri ir bez darba un ieguvuši vidējo izglītību, iesniedzot pieteikumu kādā no 13 profesionālās izglītības iestādēm.

Noslēdzošās uzņemšanas laikā Jauniešu garantijas mācības ir pieejamas Rīgā, Ogrē, Jelgavā, Kuldīgā, Liepājā, Ventspilī, Daugavpilī, Višķos, Balvos, Rēzeknē, Malnavā, Preiļos, Ludzā un Zilupē.

Lai pieteiktos mācībām, jaunietim jābūt vecumā no 17 līdz 29 gadiem un nestrādājošam. Nepieciešama vidējā izglītība vai vidējā profesionālā izglītība, taču var būt iegūta arī augstākā izglītība. Gadījumā, ja jaunietim jau ir profesionālā kvalifikācija, tai jābūt iegūtai agrāk nekā 12 mēnešus pirms mācību sākšanas "Jauniešu garantijā", sacīja Keiča.

Tāpat viņa atgādināja, ka jaunieši nevar būt nodarbināti, atrasties akadēmiskajā vai bērna kopšanas atvaļinājumā, kā arī būt pilna laika studenti.

Mācību laikā audzēkņi saņem stipendiju no 70 līdz 115 eiro mēnesī, ja ir sekmīgi, kā arī mācību līdzekļus un bezmaksas vietu dienesta viesnīcā. Savukārt kvalifikācijas prakses laikā Jauniešu garantija apmaksā ceļa izdevumus un naktsmītni, ja tas nepieciešams.

Ar visām Jauniešu garantijas profesijām, izglītības iestādēm, uzņemšanas noteikumiem un priekšrocībām var iepazīties VIAA mājaslapā.

Programmas "Jauniešu garantija" mācības Latvijā pieejamas kopš 2014.gada. To laikā jau teju 8000 jauniešu ir pabeiguši mācības, kas ir palīdzējušas viņiem iekļauties darba tirgū. Kā liecina VIAA veiktās absolventu aptaujas, pusgadu pēc izlaiduma 72% aptaujāto jauniešu iekārtojas darbā, turklāt puse no viņiem - tieši programmā iegūtajā profesijā, stāstīja Keiča.

Projekta aktivitāti "Sākotnējās profesionālās izglītības programmu īstenošana Jauniešu garantijas ietvaros" finansē ar Eiropas Savienības Jaunatnes nodarbinātības iniciatīvas un Eiropas Sociālā fonda atbalstu, kā arī no Latvijas valsts budžeta, un to bija plānots noslēgt 2018. gadā. Tā kā šī projekta aktivitāte nesusi labus rezultātus un jauniešu bezdarbs Latvijā turpina samazināties, VIAA īstenotā Jauniešu garantijas aktivitāte pagarināta līdz 2021.gadam.