Šuplinska sola meklēt iespējas, kā skolotāju minimālo algu līdz 750 eiro celt vēl šogad

© Vladislavs Proškins/F64 Photo Agency

„Budžeta iespējas šim gadam ir ierobežotas, taču ar šīs dienas valdības lēmumu darbs neapstājas. Neskaties uz to, ka 2019.gada budžets ir tā saucamais tehniskais budžets, turpināsim meklēt iespējas paaugstināt zemāko mēneša darba algas likmi pedagogiem līdz 750 eiro jau šogad. Lai gan jau tagad pašvaldību pamata un vidējās izglītības iestādēs vidējā algas likme no valsts budžeta 750 eiro un vairāk ir noteikta 72,8% jeb 14 358 skolotājiem, uzturēsim prasību pildīt pedagogu darba samaksas grafikā noteikto,” uzsver izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska.

Izglītības un zinātnes ministrijas prioritāte ir konsekventa pedagogu darba samaksas pieauguma nodrošināšana, kas sekmīgi noris jau pēdējo gadu laikā kopš jaunā pedagogu darba samaksas modeļa ieviešanas. Lai nodrošinātu pedagogu darba samaksas pieaugumu, Izglītības un zinātnes ministrija iesniedza Finanšu ministrijai priekšlikumu prioritārajam pasākumam par papildu finansējuma piešķiršanu pedagogu darba samaksas grafika īstenošanai 2019.-2021.gadam, aicinot piešķirt 9,3 miljonus eiro 2019.gadam, 33,9 miljonus eiro 2020.gadam un 63,7 miljonus eiro 2021.gadam. Pedagogu atalgojuma palielinājums būs valdības prioritāte 2020.gada budžetā, tādējādi papildu finansējuma nodrošinājums tiks skatīts 2020.gada budžeta veidošanas procesā, paredzot, pedagogu darba samaksas pieaugumu līdz 750 eiro sākot ar 2020.gada 1.janvāri.

2018.gada 15.janvārī valdība apstiprināja pedagogu darba samaksas pieauguma grafiku, kas turpmāko piecu gadu laikā paredz pakāpeniski palielināt pedagogu atalgojumu, līdz 2022.gada 1.septembrim sasniedzot 900 eiro par zemāko darba algas likmi. Grafiks paredz palielināt pedagogu zemākās mēneša darba algas likmes vispārējā izglītībā, pirmsskolā, profesionālajā izglītībā, interešu izglītībā, kā arī augstskolās un koledžās. Vienlaikus finanšu līdzekļi pedagogu darba samaksas pieauguma nodrošināšanai tiek rasti no trīs avotiem - sakārtojot izglītības iestāžu tīklu, efektivizējot izglītības procesu, kā arī piešķirot papildu finansējumu no pašvaldību un valsts budžeta, ievērojot solidaritātes un vienlīdzības principu.

Pildot pedagogu darba samaksas pieauguma grafikā paredzēto, IZM kopā ar partneriem nodrošinājusi, ka no 2018.gada 1.septembra samaksa par zemāko mēneša darba algas likmi pieauga par 30 eiro, sasniedzot 710 eiro. Tāpat 2018.gadā 88 pašvaldības ir saņēmušas papildu finansējumu vispārējās izglītības iestāžu pedagogu darba samaksai par laika periodu no 2018.gada 1.septembra līdz 31.decembrim. Papildu finansējums piešķirts tām pašvaldībām, kuras 2017./2018. mācību gadā izpildīja noteikto normētā skolēnu skaita attiecību pret vienu pedagoga mēneša darba likmi, kā arī pašvaldībām, kas veikušas ar skolu tīkla sakārtošanu saistītus pasākumus, sniedzot reālu mērķdotācijas ietaupījumu.

Svarīgākais