Šuplinska cer iegūt 2 miljonus eiro, pārskatot finansējumu sporta būvēm Ventspilī un Jēkabpilī
 
©Dmitrijs Suļžics/F64 Photo Agency

Ir jāpārskata finansējums Ventspils peldbaseina un Jēkabpils multifunkcionālās zāles būvniecībai, pauda izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (JKP).

Otrdien valdības sēdē, lemjot par 2019.gadu budžetu, ministri uzklausīja Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības priekšlikumu paredzēt papildu līdzekļus pedagogu algām. Tomēr Šuplinska šādu priekšlikumu neatbalstīja, norādot, ka vispirms nepieciešams veikt izglītības reformu.

Vienlaikus ministre informēja, ka joprojām tiek meklēti risinājumi, lai izglītības reformu īstenošanas gadījumā varētu rast finansējumu pedagogu darba samaksas palielināšanai. Kā piemēru ministre minēja Izglītības un zinātnes ministrijas īpašumu lietderības pārskatīšanu.

Pēc valdības sēdes Šuplinska precizēja, ka viņas ieskatā būtu jāpārskata finansējums Ventspils peldbaseina un Jēkabpils multifunkcionālās zāles būvniecībai. Ja apturētu finansējumu šiem infrastruktūras objektiem, izglītības finansējums papildus iegūtu divus miljonus eiro, viņa teica.

Tajā pašā laikā ministre atzina, ka šāds solis nebūtu vienkāršs, jo minētajām būvēm piešķirts tā dēvētais vienreizējais finansējums, kas paredzētas konkrētai būvei, bet, lai šo summu novirzītu tieši pedagogu darba samaksai, tas būtu jāparedz pamatbudžetā. "Jebkurā gadījumā, tā ir iespēja skatīties šajā virzienā un ,iespējams, šos līdzekļus novirzīt zinātnei," piebilda Šuplinska.

Vaicāta, vai ministrei ir zināms, kur varētu ņemt nepieciešamos līdzekļus pedagogu darba samaksas nodrošināšanai, ja tiek īstenota izglītības reforma, Šuplinska atzina, ka tagad uz šo jautājumu nevar atbildēt, jo patlaban tiek pārskatīti ministrijas iekšējie resursi.

Tomēr ministre ir pārliecināta, ka izglītības budžetā varētu rast līdzekļus, pārskatot sāktos būvniecības projektus, kuros patlaban norit "absolūti necaurspīdīgs un nesaprotams" darbs.

"Ja vairāk šādus objektus pārskatām, tad līdzekļu apmērs tiek iegūts. Bet viss būs atkarīgs no Finanšu ministrijas redzējuma," piebilda izglītības un zinātnes ministre.

LETA jau iepriekš vēstīja, ka Šuplinska rosinājusi apturēt finansējuma piešķiršanu sporta būvēm, līdzekļus novirzot pedagogu algām.

Šuplinska aģentūrai LETA stāstīja, ka, vērtējot 2019.gada budžeta projektu, viņas uzmanību piesaistījuši 8,5 miljoni eiro, kas paredzēti vairākiem sporta objektiem. "Nesaprotu, kā situācijā, kad nav pieauguma skolotāju algām, mēs vienkārši liekam papildu finansējumu sporta būvēm," vērtēja politiķe.

Pret Šuplinskas priekšlikumu jau iebilduši Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV), Latvijas Olimpiskā komiteja un Latvijas Sporta federāciju padome.