Otrdiena, 21.maijs

redeem Akvelīna, Ernestīne, Ingmārs

arrow_right_alt Latvijā \ Izglītība & Karjera

Pirmdien vairākās Latvijas skolās uzsāks valsts aizsardzības mācības pilotprojektu

© Ilze Zvēra/F64 Photo Agency

Pirmdien, 3.septembrī, četrpadsmit Latvijas skolās tiks uzsākts valsts aizsardzības mācības pilotprojekts, kura mērķis ir veicināt pilsonisko apziņu un patriotismu, kā arī sniegt iespēju apgūt militārās pamatiemaņas un prasmes, veidojot pilsoniski atbildīgus un Latvijai lojālus pilsoņus, kas ir vitāli svarīgi visaptverošās valsts aizsardzības kontekstā.

Jaunajā mācību gadā valsts aizsardzības mācības pilotprojektu uzsāks Skrundas, Kalnu, Tilžas, Alūksnes, Zemgales, Skaistkalnes, Jaunjelgavas, Raunas, Kalnciema, Balvu profesionālā, Staiceles Sporta profesionālā, Daugavpils 16., Rīgas 28. un Oskara Kalpaka Liepājas 15. vidusskola.

Aizsardzības ministrijas piedāvātajā modelī valsts aizsardzības mācība ir sadalīta četros blokos.

“Esmu gandarīts, ka ar šo mācību gadu tiek uzsākts valsts aizsardzības mācības pilotprojekts un tajā ir pārstāvēti visi Latvijas novadi,” uzsver aizsardzības ministrs. ”Izsaku pateicību visām iesaistītajām skolām un pašvaldībām par ieinteresētību un vēlmi sadarboties, kā arī Jaunsardzes un informācijas centram par ieguldīto darbu valsts aizsardzības mācības ieviešanā.”

Aizsardzības ministrijas piedāvātajā modelī valsts aizsardzības mācība ir sadalīta četros blokos - valstiskā audzināšana (lokālā un Latvijas vēsture, patriotisms), dzīves skola (dzīvei nepieciešamo iemaņu attīstīšana, piemēram, komandas darbs), fiziskā sagatavotība un militārā sagatavotība (ekvivalenta apmācība ar Nacionālo bruņoto spēku Kājnieku skolas 1. līmeņa pamatapmācības kursu, pēc kura noslēguma var kļūt par rezerves karavīru).

Valsts aizsardzības mācību skolās pasniegs jaunsargu instruktori, kuri papildus esošajai militārai izglītībai iegūs arī pedagoģisko izglītību.

Jau ziņots, ka Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija 22. maijā atbalstīja ieceri, sākot ar 2024. gadu, valsts aizsardzības mācību ieviest kā obligātu priekšmetu visās valsts vidējās izglītības iestādēs.