Kādai sievietei no Aizputes novada atņemta aizbildniecība pār diviem mazbērniem. Sieviete aģentūrai LETA sūdzējās, ka šāds lēmums pieņemts nepamatoti, turklāt pēc šī notikuma viņa tiekot apmelota. Bāriņtiesa tai adresētos pārmetumus noliedz.
Sieviete pastāstīja, ka viņas dēls - abu mazbērnu tēvs - strādāja Anglijā, bet bērnu mātei bērni tika atņemti, tāpēc viņi nonāca vecmāmiņas aizbildniecībā. Nesen 11 gadus veco mazmeitiņu esot pazemojis kāds kaimiņš - 67 gadus vecs vīrietis, kurš dzīvojis vienā mājā ar cietušo. "Viņš pavedināja mazmeitiņu uz netiklām darbībām, kaut arī ārēji nekas neliecināja, ka kaut kas tāds varētu notikt. Pat domāt nevarēja. Es pati kaimiņu pieķēru notikuma vietā," stāstīja vecmāmiņa, norādot, ka par notikušo ziņojusi policijai.
Pēc tam abus mazbērnus aizveda uz krīzes centru Ventspilī, bet vecmāmiņas dzīvē esot sācies murgs - viņai neļauj sarunāties ar bērniem. Vienu reizi ļauts satikties krīzes centrā Ventspilī. Tad bērni sociālo darbinieku un psiholoģes klātbūtnē esot klieguši un raudājuši, ka gribot mājās, bet pēc šī notikuma sakari ar vecmāmiņu esot pārtraukti. Pa šo laiku Latvijā atgriezies arī bērnu tēvs, kurš arī iesniedzis lūgumu par tiesībām uz bērnu aizbildniecību. Savukārt bāriņtiesā sieviete uzzinājusi, ka bērniem esot jau sameklēta jauna audžuģimene un, visticamāk, bērnus atņemšot.
Pēc sievietes teiktā, 5.augustā plānota bāriņtiesas sēde, taču viņai esot bažas, ka bērnus atņemšot. Bāriņtiesā aģentūrai LETA pastāstīja, ka lēmuma vēl neesot, to pieņemšot sēdē, līdz kurai tiks saņemti dažādu speciālistu atzinumi. Vecmāmiņa pretenzijas pret bāriņtiesas rīcību iesniegusi Administratīvās rajona tiesas Liepājas tiesu namā, kas pagaidām nav informējis par iespējamo iesnieguma izskatīšanu vai sēdes laiku. "Es arī uz bāriņtiesas sēdi centīšos ierasties ar advokātu, jo viena nespēju stāvēt pretī tiem meliem," pauda vecmāmiņa.
Aizputes novada bāriņtiesas priekšsēdētāja Lāsma Ūdre aģentūrai LETA apstiprināja, ka bērni ir izolēti no vecmāmiņas, taču tas neesot kaimiņa izdarību dēļ, bet gan tāpēc, ka, strādājot ar bērniem, esot radušās aizdomas, ka pie vecmāmiņas pret viņiem pielietota vardarbība. To vecmāmiņa noliedz, apgalvojot, ka tiekot apmelota. Pēc viņas vārdiem, bērniem vairāk nācies ciest apkārtējo dēļ, nevis ģimenē.
Sieviete stāstīja, ka mazmeitiņai dzīvi sabojājusi nelaime, kas notika pirms četriem gadiem, kad mazo meitenīti sakoda kaimiņu suns. Suns bija norāvis skalpu, pluinījis bērnu un tā iekodies, ka žokļi esot bijuši jāatver ar lauzni. Par šo gadījumu tolaik daudz vēstīts masu medijos. Pēc šīs nelaimes meitenītei grūtāk gājis mācībās, bijuši arī uzvedības traucējumi. Taču pats trakākais sācies tad, kad viņu pazemojuši skolā. Pēc vecmāmiņas teiktā, meitenīte tikusi piekauta. Tāpat skolas biedri pazemojuši viņas brāli, kuram nācies mainīt skolu.
Bāriņtiesas priekšsēdētāja noliedza, ka bāriņtiesas rīcībā būtu informācija par pazemojumiem skolā. Pēc bāriņtiesas rīcībā esošās informācijas, bērniem skolā neesot bijis problēmu. Savukārt Valsts policijas (VP) Kurzemes reģiona pārvaldes pārstāve Signe Šteinberga aģentūru LETA informēja, ka policija bija informēta par pāridarījumiem un policijas darbinieki tam pievērsuši uzmanību, veicot pārrunas.
VP pārstāve apstiprināja, ka saistībā ar netiklu darbību izdarīšanu ar mazgadīgo meitenīti ir sākts kriminālprocess pēc 162.panta 2.daļas - par pavešanu netiklībā. Izmeklēšana turpinās, un tiek noskaidroti visi apstākļi. "Vīrietim, kurš, iespējams, bijis saistīts ar šiem notikumiem, ir piemērots aizdomās turamā statuss, kā arī drošības līdzeklis - policijas uzraudzība," informēja Šteinberga, piebilstot, ka izmeklēšanas detaļas VP nevar atklāt. Pēc VP informācijas, cietusī meitene izolēta no ģimenes un tās mājokļa, viņai sniegta arī psihologa palīdzība. "Policija atgādina, ka šāda veida noziegumi mūsu sabiedrībā pastāv un bieži par to esamību līdzcilvēki pat nenojauš, jo lielākoties notikumos iesaistītās personas ir labi zināmi cilvēki - ģimenes locekļi vai paziņas," pauda Šteinberga.
"Ļoti būtiski ir ieklausīties bērna teiktajā, kad viņš atklāj savas domas un piedzīvoto. Svarīgi ir uzticēties bērnam, kā arī pārrunāt šo problēmu, informējot par aizdomīgu cilvēku rīcību, tās iespējamām sekām, lai bērns justos drošs un vajadzības gadījumā zinātu, kā reaģēt un sevi aizstāvēt," skaidroja VP pārstāve.