"Liepājas metalurgs" sagatavojis tiesiskās aizsardzības procesa plānu

© F64 Photo Agency

AS "Liepājas metalurgs" ir sagatavojis un iesniedzis kreditoru klubam, Ekonomikas ministrijai un Finanšu ministrijai tiesiskās aizsardzības procesa plānu savu priekšlikumu un iebildumu izteikšanai, informē "Liepājas metalurgs".

Stājoties spēkā tiesiskās aizsardzības procesa pasākumu plānam, uzņēmums plāno atsākt ražošanu vistuvākajā laikā.

Valsts kases pārstāve Eva Dzelme biznesa portālam "Nozare.lv" apstiprināja, ka tiesiskās aizsardzības procesa plāns ir saņemts, un tas ir aptuveni 400 lappuses biezs. "Tagad notiks tā izvērtēšana, un tas prasīs kādu laiku - cik ilgu, to patlaban nav iespējams pateikt. Plāna saturu pagaidām nevaram komentēt, jo tas ir tikko saņemts," sacīja Dzelme.

Arī ekonomikas ministra Daniela Pavļuta preses sekretāre Daiga Grūbe apstiprināja, ka plāns saņemts. "Ekonomikas ministrija nav kreditoru klubā, tāpēc uz ministriju tas atsūtīts tikai zināšanai. Plāna saturu atklāt var tikai pats uzņēmums," piebilda Grūbe.

"Liepājas metalurga" pārstāve Simona Laiveniece biznesa portālam "Nozare.lv" sacīja, ka plāna saturs pagaidām netiks atklāts.

Jau ziņots, ka AS "Liepājas metalurgs" ierosināts tiesiskās aizsardzības process un līdz 26.jūlijam jāizstrādā tiesiskās aizsardzības procesa plāns.

"Liepājas metalurga" kreditoru kluba piesaistītā finanšu konsultanta "Prudentia Advisers" asociētais direktors Ivars Pinkulis informēja, ka patlaban notiek sarunas ar vairākiem potenciālajiem investoriem, tostarp arī ar "Liepājas metalurga" akcionāru Sergeja Zaharjina un Kirova Lipmana piesaistītajiem investoriem.

Patlaban ir noslēgti četri konfidencialitātes līgumi ar potenciālajiem investoriem, bet ir vēl vairāki investori, kuri ir izrādījuši interesi par uzņēmumu un ar kuriem notiek sarunas.

Jautāts, kas notiks ar uzņēmumu pēc 26.jūlija, Pinkulis sacīja, ka kreditoru vairākums var balsot par tiesiskās aizsardzības procesa plāna sagatavošanas termiņa pagarināšanu vēl uz vienu mēnesi. "Ja tas nenotiek, tad diemžēl viens no scenārijiem ir arī maksātnespēja," skaidroja Pinkulis.

Latvijā

Kāpēc pierobežā ar Krieviju Igaunijā, Narvā, masveidā tiek pārdoti dzīvokļi, savukārt Lietuvas Visaginā, gluži pretēji, cilvēki tos pērk? Vai aizsardzības līnijas izbūve uz robežas ar Krieviju, “pūķa zobi” un dzeloņstieples dod pārliecību par drošību vai, gluži pretēji, biedē? Kas notiek nekustamā īpašuma tirgū, kā mājokļu cenas pierobežas reģionos atspoguļo realitāti, un kāpēc Latvijas pierobežas reģionā netiek būvēti jauni mājokļi?

Svarīgākais