Tapusi rokasgrāmata emigrācijā dzīvojošajām latviešu ģimenēm cīņā ar emocionālu un fizisku pazemošan

Lielbritānijā nākusi klajā latviešu autoru - Laimas Brencs un Daces Gailes - sarakstīta rokasgrāmata emigrācijā dzīvojošajiem bērniem un viņu vecākiem cīņā ar emocionālu un fizisku pazemošanu, informē Eiropas Latviešu apvienības komunikācijas referente Lāsma Ģibiete.

Rokasgrāmata "Emocionāla un/vai fiziska pazemošana. Kā rīkoties, lai to novērstu?" pieejama elektroniskā formātā mājaslapā "www.krize.co.uk".

Grāmata būs lielisks padomdevējs tiem jaunajiem cilvēkiem, kuri ar saviem vecākiem ilgstoši uzturas kādā no mītnes valstīm un tur arī apmeklē skolu, stāsta Ģibiete. Izdevuma mērķis ir sniegt lasītājam pirmās nepieciešamās zināšanas gadījumos, kad viņš nezina, ko un kā darīt, kad citi dara pāri, pazemo, izsmej, rupji aizskar vai vienkārši liek justies nevēlamam.

Lai ilustrētu dažādas problēmsituācijas, ar kurām bērni var saskarties savas mītnes valsts skolā, grāmatas autores sniegušas daudzus konkrētus piemērus un mēģinājušas paust, ka vardarbības problēmai ir risinājums, taču to nekādā gadījumā nedrīkst atstāt neievērotu. "Anglijā un Īrijā, arī citur pasaulē, ir likums par fizisko un/vai morālo aizskaršanu un par to ir noteikts sods. Skolotāja pienākums ir rīkoties tā, lai pāridarījums nekad vairs neatkārtotos un kaitnieks saņemtu sodu par vardarbību. Ja tomēr kaitnieks vai kaitnieku grupa atkārtoti kādu aizskar, viņiem draud izslēgšana no skolas un tiek piemērots nopietns sods," teikts rokasgrāmatā.

Grāmatas mērķauditorija ir Lielbritānijā dzīvojošie latvieši, taču tā būs noderīga arī citās mītnes valstīs dzīvojošajiem latviešiem.

Grāmatas izdevējs ir "Anglo Baltic News ABN Ltd", un tās izdošanu finansiāli atbalstījušas Eiropas Latviešu apvienība un Latvijas Kultūras ministrija.

Svarīgākais