Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) darbinieki vakar kāda Daugavpils bērnudārza teritorijā noķēruši tur iemaldījušos čūsku - zalkti, aģentūru informēja VUGD.
Izsaukums uz bērnudārzu Poligona ielā saņemts plkst.11.44. Glābēji noķerto zalkti nodevuši vietējam zoodārzam.
Pirmsskolas izglītības iestādē aģentūrai LETA apstiprināja, ka šāds atgadījums tiešām ir noticis. Čūska pirmo reizi manīta iepriekšējās dienas vakarā no tuvējā meža pa taciņu rāpojam bērnudārza virzienā. Par to iestādes administrāciju informējis kāds garāmgājējs. Vakar no rīta bērnudārza darbinieki rāpuli pamanījuši jau iestādes teritorijā, tas ierāpojis siltummezgla ēkas sienā esošajā ventilācijas atverē. Par notikušo informēti VUGD darbinieki, kas zalkti notvēruši un nodevuši vietējam zoodārzam.
Bērnudārza administrācijā paskaidroja, ka neviens no bērniem incidenta laikā nav ticis sabaidīts. Iepriekšējo reizi rāpuļi bērnudārza teritorijā manīti pirms septiņiem gadiem.
Latgales zoodārza direktors entomologs Valērijs Vahruševs aģentūrai LETA pastāstīja, ka bērnudārza teritorijā bija ierāpojusi pieaugusi, skaista, aptuveni 70 centimetrus gara zalkšu mātīte. Pēc atvešanas uz zoodārzu tā tika atlaista brīvībā citā pilsētas daļā, kur tuvumā ir mežs, ūdenskrātuves un arī līdz šim ir manīti zalkši.
Tas, ka zalktis no tuvējā meža ir ierāpojis bērnudārza teritorijā, pēc biologa domām, nav nekas īpašs. Tas liecina, ka daba tuvējā apkārtnē ir laba. Iepriekš lielas zalkšu populācijas Daugavpils reģionā nav manītas, bet acīmredzot, klimatam kļūstot siltākam un dabai tīrākai, tie pamazām sākuši savairoties.
"Uzzinot, ka zalktis ir ierāpojis bērnudārza teritorijā, sākumā piedāvājām to neaiztikt, jo tas nevienam nevar nodarīt neko ļaunu. Vēlāk, ņemot vērā strikto iestādes vadības nostāju, zalkti tomēr tika nolemts saķert un aizvest uz citu vietu," paskaidroja Vahruševs.
Lielākais ļaunums, ko zalktis var nodarīt bērnam, ja viņš to paņems rokās, ir aiz izbīļa viņu apkakāt.