Prokuratūra pēta arī Kargina un Krasovicka darbību

© Raitis Plauks, f64

Prokuratūra pēta arī bijušo "Parex bankas" īpašnieku Viktora Krasovicka un Valērija Kargina darbības likumību, liecina "Baltic Screen" publikācija laikrakstā "Dienas Bizness".

Līdz šim oficiāli tika ziņots, ka 16.oktobrī prokuratūra sākusi kriminālprocesu saistībā ar iespējamiem pārkāpumiem, ko pieļāvušas amatpersonas lēmumu gatavošanā par valsts atbalsta sniegšanu "Parex bankai" un šīs bankas pārņemšanā.

Taču tagad "Baltic Screen" rīcībā nonākusi Ģenerālprokuratūras Krimināltiesiskā departamenta Sevišķi svarīgu lietu izmeklēšanas nodaļas virsprokurora Modra Adlera vēstule: "Manā lietvedībā atrodas kriminālprocess Nr.12812002209, kurā tiek izmeklēta amatpersonu rīcības likumība un pamatotība 2008.gada oktobrī-decembrī, gatavojot un pieņemot lēmumus par valsts atbalsta sniegšanu AS "Parex banka", kā arī AS "Parex banka" atbildīgo personu, tai skaitā bijušo lielāko akcionāru, bet 2008.gada novembrī - bankas valdes locekļu Kargina un Krasovicka rīcības likumība un pamatotība laikā, kad tika konstatētas finanšu problēmas bankas darbībā un tika lūgts, gatavots un sniegts valsts atbalsts bankas darbības stabilizēšanai un nodrošināšanai."

Zināms arī, ka Ģenerālprokuratūru saistībā ar abu "Parex bankas" bijušo saimnieku darbībām un to likumību nopietni ieinteresējuši Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Lielo nodokļu maksātāju pārvaldes veiktā nodokļu audita rezultāti "Parex bankā" attiecībā uz Karginu un Krasovicki.

Līdz šim medijos parādījusies neoficiāla informācija, ka VID "Parex bankai" par papildus maksājamajiem nodokļiem, ko nav nomaksājuši bijušie akcionāri par savām kredītu un depozītu operācijām, noteicis sešu miljonu latu uzrēķinu. Neoficiāli zināms, ka Finanšu ministrijā notiek diskusijas, vai šis uzrēķins nosakāms vai atceļams.

Kā ziņots, prokuratūras sāktajā kriminālprocesā saistībā ar iespējamiem pārkāpumiem, ko pieļāvušas amatpersonas, gatavojot lēmumus par valsts atbalsta sniegšanu un "Parex bankas" pārņemšanu, liecības sniegušas vairākas ietekmīgas amatpersonas, piemēram, toreizējās valdības locekļi Ivars Godmanis (LPP/LC), Ainārs Šlesers (LPP/LC), Mareks Segliņš (TP).

Jau ziņots, ka prokuratūra kriminālprocesu saistībā ar iespējamiem pārkāpumiem, ko pieļāvušas amatpersonas, gatavojot lēmumus par valsts atbalsta sniegšanu "Parex bankai", un bankas pārņemšanā, sākusi 16.oktobrī.

Kriminālprocess sākts pēc virknes fizisku un juridisku personu iesniegumos minēto ziņu resoriskās pārbaudes materiāliem, kā arī, ņemot vērā Valsts kontroles atzinumu.

Kriminālprocess pagaidām sākts pēc Krimināllikuma nodaļas par noziedzīgiem nodarījumiem valsts institūciju dienestā.

Ņemot vērā lietas sarežģītību un apjomu, šī kriminālprocesa izmeklēšanai izveidota prokuroru grupa.

Latvijā

Pie Ķīšezera veidos infrastruktūru glābšanas apmācībām un Iekšējās drošības akadēmijas attīstībai, un plānots, ka konkrētais ezera posms vairs nebūs publiski pieejams, liecina valdības otrdien pieņemtais lēmums.

Svarīgākais