Piemin komunistiskā genocīda upurus

Noliekot ziedus, pūpolu zarus un sveces, aptuveni 40 cilvēki pie pieminekļa Šķirotavas stacijā pieminēja 1949.gada 25.marta deportāciju upurus.

Piemiņas pasākums pulcēja galvenokārt vecāka gadagājuma ļaudis - Latgales priekšpilsētas Politiski represēto apvienības biedrus, izsūtījumu pārdzīvojušos, cilvēkus, kuru radinieki cietuši deportācijās, vai cilvēkus, kuriem apstākļu sakritības dēļ izdevies no izsūtījuma izvairīties.

Latgales priekšpilsētas Politiski represēto apvienības priekšsēdētājs Andrejs Pūriņš norādīja, ka 1949.gada deportācijā uz Sibīriju tika izsūtīti 42 125 cilvēki, un ar klusuma brīdi aicināja pieminēt ikvienu, kas gājis bojā izsūtījumā vai aizgājis aizsaulē jau pēc atgriešanās.

Uzrunās, ko sacīja Politiski represēto apvienības dalībnieki un izsūtījumu pārdzīvojušie, galvenokārt tika akcentēts deportēto skaits un vecuma sastāvs, necilvēcīgie apstākļi, kādos šī izvešana notika, taču tika skarti arī tādi jautājumi kā "Nepilsoņu kongresa" darbība, Rīgas domes budžets un gaidāmās pašvaldību vēlēšanas.

Patriotiskas melodijas spēlēja Rīgas 6.vidusskolas pūtēju orķestris "Auseklītis", bet cauri Šķirotavas stacijai uz austrumiem braucošie preču vilcieni piemiņas pasākumam piešķīra papildu smeldzi.

Kā novēroja aģentūra LETA, piemiņas pasākums notika bez starpgadījumiem. Tā norisi uzraudzīja pašvaldības policijas darbinieki.

Latvijā 25.marts ir sēru diena, kad tiek pieminētas 1949.gada deportācijas un komunistiskā genocīda upuri. Šajā dienā notika visplašākā Latvijas iedzīvotāju izsūtīšana uz Sibīriju un citiem attāliem Padomju Savienības reģioniem.

Latvijā

Saeima šodien galīgajā lasījumā atbalstīja grozījumus Autortiesību likumā, kas paredz iespēju Nacionālajai elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei (NEPLP) ierobežot pirātiskās tīmekļvietnes, kas nelegāli piedāvā kinofilmas, mūziku un citus autordarbus.

Svarīgākais