Ceturtdiena, 30.novembris

redeem Andrejs, Andrievs, Andris

arrow_right_alt Latvijā

Pētījums: ziemā turpina braukt ap 10% ikdienas riteņbraucēju

© f64

Latvijas Riteņbraucēju apvienības 22. februāra rītā sarīkotā velosipēdistu skaitīšana pie Vanšu tilta Rīgā rāda, ka aptuveni 10% rīdzinieku, kas vasarā velosipēdu izmanto kā ikdienas transporta līdzekli, to turpina darīt arī ziemā. Pat -10C salā, kā tas bija skaitīšanas dienā.

Ja vasarā darbadienās stundas laikā no 8 līdz 9 rītā Vanšu tiltu šķērso aptuveni 390 riteņbraucēju (pērn jūnijā fiksēti 398, bet septembrī - 384), tad šogad 22. februāra rītā tika saskaitīti 38 braucēji. Reālais ziemas riteņbraucēju skaits varētu būt pat nedaudz lielāks, jo šoreiz velosipēdistu plūsma tika skaitīta tikai vienā tilta pusē - uz Centrs-Imanta veloceliņa iepretīm smilšu kaudzei, kur velosatiksme intensīvāka dēļ ceļa remonta darbiem pretējā pusē.

Lai nodrošinātu iespēju ne tikai saskaitīt braucējus, bet arī ar tiem aprunāties, noskaidrot velobraukšanas ieradumus, Latvijas Riteņbraucēju apvienība akciju rīkoja kopā ar tās dalīborganizācijām - SIA Velokurjers, Policistu velobiedrību, kafejnīcām Miit un Innocent cafe, kas dalīja atstarotājus, nodrošināja braucējiem gan atspirdzinošus dzērienus, gan informatīvos materiālus par velosatiksmi Rīgā.

Sarunas ar riteņbraucējiem atklāja, ka ikviens no tiem ikdienā ziemā ar velosipēdu nobrauc vidēji 20 kilometrus (viens pat 70!), pamatā uz darbu vai mācību iestādi. Citus transporta līdzekļus izmanto vien dažas dienas ziemā, kad īpaši slikti braukšanas apstākļi.

Ziemā velosipēdu kā ikdienas transporta līdzekli pamatā izmanto vīrieši - no pusotras stundas laikā no 8:00 līdz 9:30 saskaitīts 51 braucējs, tikai 7 bija sievietes.