Nacionālā apvienība, kuras biedri, atbalstot šī gada budžetu, bija nobalsojuši par Saeimas deputātu algu palielināšanu, tomēr rosināja to nepieļaut.
Izpelnījusies koalīcijas biedru pārmetumus par populismu un neguvusi šai idejai nepieciešamo Saeimas atbalstu, apvienība solīja, ka algas pielikumu, kas pēc atvilkumiem ir apmēram 60 latu, tā ziedos labdarībai. Solījums ir pildīts, taču atkal izpelnījies parlamentāro kolēģu nosodījumu par vēlmi izrādīties.
Pēc Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja apkopotajiem datiem par partiju saņemtajiem ziedojumiem, Nacionālajai apvienībai februārī 60 latus ziedojuši tās 12 no 14 Saeimā ievēlētajiem biedriem. Ziedotāju sarakstā nav uzrādīts Dāvis Stalts un Jānis Dombrava. Sarunā ar Neatkarīgo J. Dombrava apliecināja, ka ziedojumu ir veicis, taču to izdarījis tikai pirms pāris dienām, un tas varētu būt iemesls, kādēļ viņa vārds ziedotāju sarakstā nav atrodams.
Ņemot vērā apvienības no Saeimas tribīnes paustos solījumus par ziedošanu labdarībai, Neatkarīgajai šķita dīvaini, ka pielikumam identiska summa ziedota partijai, nevis kādiem labdarības mērķiem. Noskaidrojot detaļas, izrādījās, ka Nacionālā apvienības frakcija, neņemot vērā dažus iebildumus, vienojusies, ka sākumā nauda tiks ziedota partijai un frakcija pēc tam lemšot, kādam labdarības projektam ziedot lielākas summas, par katru šādu ziedojumu paziņojot savā interneta vietnē.
Neatkarīgās uzrunātie koalīcijas un opozīcijas deputāti, kuri arī pirms algas paaugstinājuma regulāri ziedojuši labdarībai, taču nevēlas ar to plātīties, sarunā ar Neatkarīgo nosodīja Nacionālās apvienības vēlmi no šā pasākuma izspiest maksimālu labumu, jo uzskata, ka labdarība nav tā lieta, ar kuru censties pelnīt politisko kapitālu.
Neiedziļinoties ētiski morālu apsvērumu iztirzāšanā, Neatkarīgās uzrunātie politologi uzskata, ka šis ir salīdzinoši veiksmīgs solis pirmsvēlēšanu laikā, jo cilvēki, labprāt atceras, ja tiem palīdz grūtā brīdī, un it sevišķi vecāka gada gājuma cilvēki šādu palīdzību varētu novērtēt ar savu balsi.
Deputātu mēnešalga šogad tiks aprēķināta, par pamatu ņemot valstī strādājošo mēneša vidējo darba samaksu 2012. gada pirmajā pusgadā, kas bija 474 lati, un piemērojot tam koeficientu 3,2. Tādējādi deputāta mēnešalga šogad būs 1517 lati pirms nodokļu nomaksas, savukārt 2012. gadā deputātu alga bija 1417 lati pirms nodokļu nomaksas. Tātad šogad deputātu alga pieaugs apmēram par 100 bruto latiem jeb apmēram 60 latiem pēc nodokļu nomaksas.