Atbalsta sistēmu, kas paredz piemaksas tikai tiesnešiem ar pozitīvu darba vērtējumu

Ikmēneša izdienas piemaksas varēs saņemt tie tiesneši, kuru profesionālā darbība kārtējā novērtēšanā būs novērtēta pozitīvi. To paredz grozījumi Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likumā, ko Saeimas Juridiskā komisija šodien atbalstīja izskatīšanai Saeimā trešajā lasījumā.

Līdz ar to tiks pārtraukta līdzšinējā prakse, ka tiesneši piemaksas saņēma neatkarīgi no darba kvalitātes un balstoties vienīgi uz amatā nostrādāto gadu skaitu, aģentūru LETA informēja Saeimas Preses dienestā.

No šī gada 1.janvāra spēkā stājusies jauna tiesnešu novērtēšanas sistēma. Saskaņā ar to Tiesnešu kvalifikācijas kolēģija regulāri veiks tiesnešu profesionālās darbības novērtēšanu. Lai veicinātu tiesnešu profesionālo izaugsmi un tiesas darba kvalitāti, likumā tiek noteikts, ka kārtējā novērtēšanā saņemtais pozitīvais atzinums būs priekšnoteikums piemaksas piešķiršanai. Savukārt atkārtots negatīvs atzinums par tiesneša profesionālo darbību būs pamats tiesneša atbrīvošanai no amata.

Piemaksas apmēru plānots noteikt 7 līdz 35% apmērā no mēnešalgas atkarībā no amatā nostrādāto gadu skaita.

Likumprojekta autori norāda, ka likuma grozījumi attieksies uz apmēram 580 rajonu (pilsētu) tiesās, apgabaltiesās un Augstākajā tiesā strādājošiem tienešiem.

Atbalstu likuma grozījumiem paudusi arī Tieslietu padome.

Latvijā

Latvijā gadā ir 12 papildu brīvdienas (Lieldienās, Jāņos, Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienā, Latvijas Republikas Proklamēšanas dienā, Darba svētkos, Ziemassvētkos un Jaungadā). Lielākā daļa cilvēku, izņemot darbaholiķus, labprāt iegūtu vēl pāris papildu brīvdienas, piemēram, Lāčplēša dienu un 15. augustu. Arī darba nedēļa varētu būt īsāka. Ekonomisti gan krata pirkstu – papildu brīvdienas Latvijai izmaksājot dārgi.

Svarīgākais