Koalīcija vēl nevienojas par valsts kontroliera amata kandidātu

© F64

Koalīcija šodien vēl nevienojās par valsts kontroliera amata kandidātu, un sarunas par šo jautājumu turpināsies rīt.

Kā žurnālistiem pēc koalīcijas padomes sēdes sacīja premjers Valdis Dombrovskis (V), "Vienotība" kā savu kandidāti šim amatam izvirzījusi Ivetu Rutkovsku, kurai esot liela pieredze audita un revīzija jomā privātajā jomā, savukārt citas koalīcijas partijas savus kandidātus vēl nav izvirzījušas.

Līdz ar to koalīcija vienojusies rīt, 8.janvārī, turpināt skatīt šo jautājumu, lai vienotos par tālāko rīcību, sacīja Dombrovskis, atgādinot, ka patlaban pretendentu pieteikšanas termiņš ir rīt līdz plkst.17. Kā sacīja premjers, neesot izslēgts, ka varētu tikt pieteikti vairāki kandidāti šim amatam, tomēr koalīcija mēģinās vienoties par vienu pretendentu.

Savukārt Reformu partijas (RP) Saeimas frakcijas priekšsēdētāja vietnieks Vjačeslavs Dombrovskis skaidroja, ka šodien koalīcija nevarēja vienoties par vienu kandidātu, jo visi partneri nebija gatavi nosaukt savus kandidātus. RP pārstāvis uzsvēra, ka svarīgākais kritērijs valsts kontroliera amata kandidātam būtu pieredze tieši valsts pārvaldē audita jomā. Tāpat būtisks būtu esošās valsts kontrolieres atzinums šajā jautājumā.

RP pārstāvis akcentēja, ka par šo jautājumu varēs diskutēt, kad trīs koalīcijas partijas atklās savus kandidātus šim amatam.

Arī nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un Brīvībai"/LNNK (VL-TB/LNNK) deputāts Dzintars Rasnačs pauda viedokli, ka koalīcijai būtu jāvirza viena kandidatūra šim amatam un svarīgi, lai šīs cilvēks nebūtu saistīts ar politiskajām partijām.

Tāpat Rasnačs uzskata, ka RP patlaban mēģina mainīt spēles noteikumus, proti, uzsvaru likt tieši uz to, lai pretendentam būtu pieredze valsts sektorā. Savukārt pēc nacionālās apvienības domām, svarīgi, lai uz šo amatu tiktu virzīts cilvēks ar pieredzi audita jomā un nav principiāli, vai no valsts sektora vai no privātā.

Nacionālās apvienības deputāts skaidroja, ka VL-TB/LNNK patlaban nav sava pretendenta un tā ir gatava izvērtēsim partneru kandidātus. Rasnačs arī pieļāva, ka VL-TB/LNNK, iespējams, varētu būt arī savs pretendents šim amatam.

Kā ziņots, Reformu partija (RP) saņēmusi piekrišanu no sava iespējamā valsts kontroliera amata kandidāta, taču pagaidām to nenosauc, līdz koalīcija būs panākusi vienošanos par to, vai kontroliera amats pienāktos valsts vai privātā sektora profesionālim, šodien aģentūrai LETA sacīja RP līderis Valdis Zatlers.

Savukārt nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un Brīvībai"/LNNK (VL-TB/LNNK) pašlaik savu pretendentu šim amatam neizvirza.

 

Svarīgākais