Jau novembrī Latviju varētu apmeklēt Tibetas trimdas valdības premjerministrs Lobsangs Sangajs, bet nākamā gada rudenī - Tibetas garīgais līderis Dalailama.
Vizīti organizē biedrība "Latvija - Tibetai", kuras vadītājs, Rīgas domes deputāts Jānis Mārtiņš Skuja ("Demokrātiskie patrioti") aģentūrai LETA sacīja, ka pagaidām nevēlas atklāt konkrētas detaļas par plānotajām vizītēm, jo bažījās, ka šādas publicitātes dēļ varētu rasties sarežģījumi vizīšu nodrošināšanā.
Vienlaikus viņš atklāja, ka Sangajs, kurš par Tibetas trimdas valdības vadītāju ievēlēts 2011.gada aprīlī, Latvijā uzstāšoties ar publisku lekciju, tikšoties ar iedzīvotājiem un žurnālistiem.
Oficiālas tikšanās Tibetas pārstāvim, visdrīzāk, nebūšot, jo, pēc Skujas teiktā, politiķi "būs gļēvi" un baidīsies oficiāli tikties ar Tibetas trimdas valdības vadītāju. Vizīšu organizators uzsvēra, ka nepieļaus Latvijas amatpersonu neoficiālas tikšanās ne ar Tibetas trimdas valdības premjeru, ne ar Dalailamu, jo tā būtu "absolūtā gļēvulība".
LETA jau ziņoja, ka Dalailama pagājušā gada 16.augustā ieradās Igaunijā un tā bija jau trešā reize, kad viņš viesojas Latvijas kaimiņvalstī. Savukārt Latvijā Dalailama viesojies 1991. un 2001.gadā.
Ķīna pārvalda Tibetu kopš 1951.gada, kad šajā Himalaju reģionā tika iesūtīts komunistu valdības karaspēks. Daudzi tibetieši vaino Ķīnas valdību viņu kultūras un reliģijas apspiešanā, ko Pekina kategoriski noliedz. Ķīna apgalvo, ka tibetieši bauda reliģisko brīvību un ar investīciju palīdzību Pekina ir uzlabojusi dzīves standartus un modernizējusi šos reģionus.