Iesniegs likumprojektu par 30 000 parakstu sliekšņa noteikšanu referendumu rosināšanai

Koalīcija ir panākusi vienošanos par 30 000 parakstu slieksni referendumu rosināšanai saistībā ar tautas nobalsošanas rosinātāju pienākumiem pārejas periodā līdz 2015.gadam un rīt, 11.oktobrī attiecīgo likumprojektu plānots iesniegts Saeimā, aģentūrai LETA sacīja nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK (VL-TB/LNNK) līdzpriekšsēdētājs Raivis Dzintars.

Viņš norādīja, ka iedzīvotāji turpmāk parakstīties varēs arī bāriņtiesās un no 2015.gada arī elektroniski.

Kā ziņots, arī Valsts prezidents Andris Bērziņš atbalsta 30 000 parakstu slieksni referendumu rosināšanai saistībā ar tautas nobalsošanas rosinātāju pienākumiem pārejas periodā. Iepriekš prezidents bija vēlējies saglabāt 50 000 parakstu slieksni.

Koalīcijas izveidotais likumprojekts arī paredz, ka laika posmā līdz 2015.gadam Saeimas atsaukšanas rosināšanai pirmajā posmā būs jāsavāc 10 000 parakstu. Taču pēc 2015.gada būšot tikai viena parakstu vākšanas kārta, kurā būs uzreiz jāsavāc 10% jeb ap 154 000 vēlētāju parakstu.

"Pēc būtības koalīcija ir vienojusies, lai gan vēl jāatrisina vairāki tehniski aspekti. Bet es domāju, ka trešdien frakciju vadītāju tikšanās laikā varētu pieņemt galīgo lēmumu un [šo jautājumu] virzīt uz priekšu," iepriekš pēc koalīcijas padomes sēdes žurnālistiem skaidroja Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (V).

Lai neriskētu ar aģitācijas jautājumu sakārtošanas kavēšanos, koalīcijai vajadzētu atsevišķi virzīt vienā likumprojektā aģitācijas un finanšu kontroles jautājumus un otrā likumprojektā jautājumu par referenduma rīkošanas sliekšņa izmaiņām attiecībā uz organizatoru pienākumiem, aģentūrai LETA šodien sacīja Saeimas opozīcijas deputāte Dana Reizniece-Ozola (ZZS).

Latvijā

Satiksmes ministrija (SM) ir slēpusi Ministru kabinetam patieso "Rail Baltica" projekta izmaksu pieaugumu, to pārrēķinot 2016.gada cenās, lai sadārdzinājums neizskatītos tik liels, teikts dzelzceļa projekta "Rail Baltica" parlamentārās izmeklēšanas komisijas gala ziņojumā, kura vienlaikus aicina izveidot Saeimas apakškomisiju, kas uzraudzīs projekta ieviešanu.

Svarīgākais