Koalīcijas partiju frakciju vadītāji trešdien, 10.oktobrī, varētu panākt galīgo vienošanos par 30 000 parakstu slieksni referendumu rosināšanai saistībā ar tautas nobalsošanas rosinātāju pienākumiem pārejas periodā līdz 2015.gadam.
"Pēc būtības koalīcija ir vienojusies, lai gan vēl jāatrisina vairāki tehniski aspekti. Bet es domāju, ka trešdien frakciju vadītāju tikšanās laikā varētu pieņemt galīgo lēmumu un [šo jautājumu] virzīt uz priekšu," šodien pēc koalīcijas padomes sēdes žurnālistiem skaidroja Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (V).
VL-TB/LNNK sarunās ar Valsts prezidenta kancelejas pārstāvjiem nopratusi, ka prezidents Andris Bērziņš varētu atbalstīt 30 000 parakstu sliekšņa kompromisu referendumu ierosināšanas jautājumā, šodien žurnālistiem atkārtoti apliecināja VL-TB/LNNK līdzpriekšsēdētājs Gaidis Bērziņš.
Nacionālā apvienība nevarot sniegt 100% pārliecību, ka jaunā likuma redakcija netiks nodota otrreizējai caurskatīšanai parlamentā, jo prezidentam ir Satversmē noteiktās tiesības lemt par likumu nodošanu vai nenodošanu otrreizējai caurskatīšanai Saeimā. Taču šajā lietā ir saņemti pozitīvi signāli, piebilda nacionālās apvienības līdzpriekšsēdētājs.
Kā ziņots, gan "Vienotības" Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Dzintars Zaķis, gan Gaidis Bērziņš iepriekš apliecināja, ka divpusējās sarunās spriests, ka laika posmā līdz 2015.gadam Saeimas atsaukšanas rosināšanai pirmajā posmā būs jāsavāc 10 000 parakstu. Taču pēc 2015.gada būšot tikai viena parakstu vākšanas kārta, kurā būs uzreiz jāsavāc 10% jeb ap 154 000 vēlētāju parakstu.
Premjers šodien uzsvēra, ka no 2015.gada parakstīties par referenduma rosināšanu varēs arī elektroniski.
Vaicāts par iespēju pārejas periodu pagarināt līdz 2015.gada vidum vai 2016.gadam, ņemot vērā diskusiju ieilgšanu šajā jautājumā, Gaidis Bērziņš iepriekš atbildēja, ka tas ir juridiskās tehnikas jautājums.
Savukārt Saeimas Juridiskās komisijas priekšsēdētāja Ilma Čepāne (V) aģentūrai LETA šodien sacīja, ka pārejas periods līdz 2015.gadam būs pietiekams un tā pagarināšana nav nepieciešama, jo minētais datums nenonāk pretrunā ar tiesiskās paļāvības principu.