Kā liecina "GfK Custom Research Baltic" pētījums par IT nozari, Baltijas respondenti uzskata, ka ātrs un stabils internets ir pieejams tikai galvenokārt pilsētās. Vairāk kā puse - 54% Latvijas iedzīvotāju pastāvīgo pieslēgumu pilsētā novērtējuši kā ļoti labu un 37% aptaujāto kā labu. Pavisam neliela daļa - 8% to vērtē kā vidēju, savukārt par sliktu un ļoti sliktu to atzinuši vien 2%. Pastāvīgā pieslēguma kvalitāti pilsētā Igaunijas un Lietuvas iedzīvotāji novērtējuši līdzīgi. Mobilā interneta izmantošana datorā, pilsētas vidē, visās Baltijas valstīs novērtēta kā vidēji laba.
36% Latvijas iedzīvotāju iespēju izmantot ātru un stabilu internetu laukos ar mobilā interneta (modema) palīdzību vērtē skeptiski - kā sliktu vai ļoti sliktu. 44% šādu iespēju vērtē kā vidēju, savukārt pozitīvu vērtējumu par mobilo internetu laukos snieguši vien 20%. Tikai nedaudz pozitīvāk tiek vērtēts pastāvīgais pieslēgums laukos. Lietuvas iedzīvotāji atbildējuši līdzīgi, savukārt Igaunijas iedzīvotāji manāmi pozitīvāk vērtē interneta izmantošanas iespējas laukos, gan izmantojot pastāvīgo pieslēgumu, gan mobilo internetu datorā.
No moderno tehnoloģiju un interneta piedāvātajām iespējām cilvēki Baltijā ikdienā visbiežāk lieto sociālos tīklus. Vairāk kā puse respondentu Latvijā - 59%, sociālos tīklus lieto katru dienu vai pat vairākas reizes dienā. Vienlīdz populāri sociālie tīkli ir arī Lietuvā un Igaunijā, kur tos katru dienu apmeklē 57% respondentu. Tam seko interneta piedāvātās izklaides iespējas, kuras ikdienā izmanto vismaz 30% respondentu. Populārāko iespēju vidū ir arī maksājumu veikšana internetā, informācijas meklēšana par uzņēmumiem un to produktiem, apmeklējot uzņēmumu mājas lapas. Visretāk no interneta piedāvātajām iespējām cilvēki izmanto iepirkšanos internetā - 70% respondentu ne reizi nav izmantojuši šādu iespēju. Tāpat cilvēki ļoti reti izmanto planšetdatorus un iespēju mācīties, izmantojot internetu.
Kā liecina pētījums, tikai retais interneta lietotājs neizmanto internetbanku. 92% Latvijas iedzīvotāju norādījuši, ka lieto internetbanku un elektroniski apmaksā rēķinus. 10% no Latvijas iedzīvotājiem internetbanku izmanto katru dienu vai vairākas reizes dienā. 2 līdz 3 reizes nedēļā internetbanku lieto 20% respondentu, savukārt 17% to izmanto ne biežāk kā vienu reizi nedēļā. 33% respondentu banku piedāvātās elektronisko norēķinu sistēmas internetā izmanto 2 līdz 3 reizes mēnesī. 3% tās lieto ļoti reti un kopumā tikai 5% no visiem respondentiem Latvijā un Lietuvā, un 2% Igaunijā, kas lieto internetu, ne reizi nav izmantojuši internetbanku.
Iespēju iegūt un iesniegt informāciju elektroniski dažādos valsts reģistros, t.s., e-pakalpojumus visbiežāk izmanto tieši Igaunijas iedzīvotāji. Tikai 4% Latvijas iedzīvotāju e-pakalpojumus lieto bieži, t.i., katru dienu, 6% - divas līdz trīs reizes nedēļā, 7% vismaz reizi nedēļā, savukārt 10% - divas līdz trīs reizes mēnesī. 21% Latvijas iedzīvotāju šādu iespēju izmanto vienu reizi mēnesī vai retāk, tikmēr 25% šo pakalpojumu ir pamēģinājuši, bet izmanto reti. Kopumā vērojama tendence, ka Igaunijas iedzīvotāji daudz labāk orientējas IT nozares jautājumos un arī labprātāk izmanto nozares piedāvātās iespējas. Piemēram, ja Latvijā e-pakalpojumus ne reizi nav izmantojuši 26% iedzīvotāju un Lietuvā - 18%, tad Igaunijā - tikai 5%.
Latvijas iedzīvotāji krietni retāk kā kaimiņvalstu iedzīvotāji ikdienā izmanto internetu mobilajā tālrunī - tikai 13%. Visbiežāk internetu mobilajā telefonā ikdienā lieto Igaunijas iedzīvotāji- 18%, viņi tāpat arī vairāk izmanto planšetdatorus. Kā atklāj pētījums, planšetdatori Baltijas iedzīvotāju vidū nav īpaši populāri - 74% Lietuvā, 70% Latvijā un 67% Igaunijā līdz šim tos ne reizi nav lietojuši.