Aglonas svētku laikā aicina uzmanīties no kukaiņu dzēlieniem

Iepriekšējos gados Aglonas svētku laikā visbiežāk pie mediķiem vērsušies cilvēki ar sirds-asinsvadu slimību saasinājumiem, locītavu sastiepumiem, ādas noberzumiem, fizisku spēku izsīkumu, galvassāpēm, gremošanas traucējumiem, kā arī ar alerģisku reakciju pēc kukaiņu dzēlieniem, aģentūru LETA informēja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) pārstāve Inga Vītola.

Izvērtējot iepriekšējo gadu pieredzi, NMPD aicina veikt vairākus drošības pasākumus, lai izvairītos no līdzīgām traumām un veselības problēmām.

Mediķi aicina svētceļojuma laikā nodrošināties ar plāksteriem un pārsējiem ādas noberzumu un nobrāzumu apkopšanai un atgādina paņemt līdzi visus nepieciešamos medikamentus, ja tādi ir.

Cilvēkus ar saslimšanām, kurām paasinājuma periodā raksturīgi samaņas traucējumi, mediķi mudina somā vai kabatā paņemt līdzi zīmīti, uz kuras norādīts vārds, uzvārds un saslimšana. Tāpat jāatceras uzlādēt mobilos telefonus un tajos ierakstīt radinieku telefona numurus, kurus mediķi spētu identificēt un sazvanīt piederīgos, ja tas nepieciešams.

Tikpat svarīgi ir ievērot ūdens piesardzību, izvairīties no pārkaršanas vai pārpūles, uzmanīties no ērcēm, nodrošināties ar dzeramo ūdeni un vilkt ērtus un elpojošus apavus, kā arī gaišu, ērtu un elpojošu apģērbu.

Īpaša piesardzība jāievēro arī dedzinot sveces - jāuzmanās no sveču liesmām un kūstošā vaska.

LETA jau ziņoja, ka Aglonas svētku laikā mediķu posteņos dežurēs vairāk nekā 100 Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķi un pirmās palīdzības sniedzēji.

Medicīnisko palīdzību sniegs neatliekamās medicīnas ārsti, ārsta palīgi, ārsti - reanimatologi, kā arī Latvijas Sarkanā Krusta pirmās palīdzības sniedzēji.

Palīdzību varēs saņemt, vēršoties dzeltenas krāsas medicīniskajās teltīs, ātrās palīdzības mašīnās vai pie pirmās palīdzības sniedzējiem. Mediķu posteņi atradīsies visā Aglonas bazilikas teritorijā.

Vissvētākās Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas svētki notiek no 11.augusta līdz 15.augustam.