Valmierā notiks grandiozs uguņošanas festivāls "Uguns paparde"

1.septembrī Valmierā, Pauku priedēs notiks viens no krāšņākajiem un grandiozākajiem šī gada pasākumiem - starptautiskais uguņošanas festivāls "Uguns paparde". Pasākums iecerēts kā muzikāls uguņošanas šovs, kuru veidos piecas pirotehnikas kompānijas no Francijas, Krievijas, Igaunijas, Lietuvas un Baltkrievijas.

Šogad organizatori sola īpaši krāšņus svētkus. Iecerēti vairāk nekā 10 visaugstākās kvalitātes muzikāli uguņošanas priekšnesumi gaisā, uz zemes un ūdens vairāk nekā stundas garumā. Kopumā paraugdemonstrējumos tiks izlietota vairāk nekā viena tonna pirotehnikas. Uguņotāji savā starpā sacentīsies par godalgotām vietām un balvām, izpildot vienu obligāto programmu un otru - izvēles.

"Festivāla ideja ir sacensību veidā parādīt skatītājiem neaizmirstamu uguņošanas izrādi un radīt svētku sajūtu. Šāda līmeņa pasākums ar ārvalstu pirotehnikas speciālistiem Latvijā ir pirmo reizi. Mēs ceram, ka skatītāji varēs baudīt kaut ko līdz šim neredzētu. Uguns un mūzikas mijiedarbība sniegs spilgtu emocionālu pārdzīvojumu, vienlaikus parādot uguņošanas skaistumu un daudzveidību," stāsta pasākuma organizators, Petarde Ltd direktors Jānis Nutovcs.

Pasākuma laikā skatītājus izklaidēs Latvijā populāras grupas un mūziķi -Dzelzs vilks, Otra puse un Tumsa.

Uguņošanas svētkiem esot sena vēsture. Pirmie pirotehniskie eksperimenti un uguņošanas notikušas Ķīnā 12. gadsimtā, bet Eiropā - 14. gadsimtā. Ap 18. gadsimtu uguņošanas izrādēs tika izmantota mūzika. Modernās uguņošanas ar mūziku, izgudroja francūži Kannās 1960. gadā. Viņi bija pirmie, kuri pieskaņoja mūziku uguņošanai ar krizantēmu eksplozjām un romiešu svecēm.

Latvijā

Daudz tiek runāts un darīts, lai sabiedrībā izskaustu vardarbību pret sievietēm. Bet kā ir ar vardarbību pret vīriešiem? Vīrieši un pusaudži lielākoties klusē un slēpj pret viņiem vērstās vardarbības faktus. Kāpēc? Tāpēc, ka viņi uzskata: vardarbības upura statuss ir apkaunojošs. Turklāt tiesībsargājošajās iestādēs uz vīriešiem lūkojas kā uz otrās šķiras upuriem, sak, ko tu te gaudo, savas problēmas tev kā vīrietim jārisina pašam! Par šo situāciju saruna ar pusaudžu psihoterapeitu, Pusaudžu un jauniešu psihoterapijas centra vadītāju Nilu Saksu Konstantinovu.