Notiks diskusija par Lisabonas līgumu

12.novembrī Eiropas Savienības (ES) mājā notiks kārtējā cikla "Sarunas par Eiropas nākotni pie kafijas tases" diskusija "Kas ir Lisabonas līgums?", informēja pasākuma rīkotāji.

Kā norāda diskusijas vadītājs, filozofijas zinātņu doktors Igors Šuvajevs, daļai cilvēku Lisabonas vārds neizsaka neko, bet citiem tas ir vien Portugāles galvaspilsēta. Cits varbūt atceras Lisabonas zemestrīci, bet vēl citi atsauksies uz Lisabonas līgumu, kas arī jau nodēvēts par "Lisabonas katastrofu".

Pasākumā Lisabonas līguma kontekstā tiks diskutēts par nacionālās suverenitātes stiprināšanu vai mazināšanos, Latvijas ietekmi un savu iespēju izmantošanu, kā arī informācijas pieejamību.

Sarunā piedalīsies Latvijas Zinātņu akadēmijas goda doktors, atvaļināts Eiropas Komisijas administrators un grāmatas "Lisabonas līgums un Eiropas Savienības konstitucionālie pamati" autors Eduards Bruno Deksnis, Eiropas Ekonomikas un sociālo lietu komitejas padomnieks Armands Krauze, sabiedriskās politikas centra "Providus" Eiropas politikas pētniece Dace Akule un Rīcības partijas priekšsēdētājs Normunds Grostiņš.

Šogad aprit pieci gadi Latvijas dalībai ES. Tas ir pietiekams laiks, lai varētu izsvērt ieguvumus un vētīt, kā izmantotas iespējas. 2006.gadā Eiropas Komisijas pārstāvniecība, ņemot vērā sabiedrības viedokli, ka trūkst iespēju sarunai un viedokļu apmaiņai par Latvijas iedzīvotājiem svarīgām ES tēmām, aizsāka diskusiju ciklu "Sarunas par Eiropas nākotni pie kafijas tases". Sarunu mērķis ir mudināt paraudzīties uz mūsdienu sabiedrību, tās vērtībām un runāt par cilvēku izjūtām, pārdomām, bažām, cerībām un iespējām. Tā ir iespēja tikties neformālā gaisotnē, dalīties domās par Latviju ES, diskutēt, veidot augsni vērtīgām idejām un paraudzīties uz ES no cita skatu punkta.

Latvijā

Taksometru pakalpojumu pieejamība dažādām sabiedrības grupām un invaliditātes veidiem var būt atšķirīga, tomēr transportlīdzekļu pielāgošanā jāveic ievērojami uzlabojumi, jāizglīto vadītāji un jāveicina empātija, reizē neaizmirstot par drošas braukšanas kultūru, lai taksometru pakalpojumus pilnvērtīgi varētu izmantot arī pasažieri ar invaliditāti un vecāki ar maziem bērniem, uzskata Tiesībsarga birojs.

Svarīgākais