Policija izmeklē pacienta pašnāvības gadījumu VSAC "Zemgale" filiālē "Jelgava"

Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Jelgavas iecirkņa darbinieki izmeklē pacienta pašnāvības gadījumu valsts sociālās aprūpes centra (VSAC) "Zemgale" filiālē "Jelgava".

Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes pārstāve Diāna Purviņa aģentūru LETA informēja, ka 12.jūnijā VP ir sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 13.nodaļas "Noziedzīgi nodarījumi pret personas veselību", un policijas darbinieki noskaidro notikušā apstākļus.

LETA jau ziņoja, ka šonedēļ valsts sociālās aprūpes centra (VSAC) "Zemgale" filiālē "Jelgava" pašnāvību izdarījušais pacients iepriekš nav bijis depresīvs un neizrādīja nekādas pazīmes šādai apņēmībai, aģentūru LETA informēja VSAC filiāles vadītājs Gaismonis Žilinskis.

Viņš pastāstīja, ka vēl pirms tam šis cilvēks bija ticies un runājis ar sociālo darbinieci, kurai lūdzis sagādāt papīru un pildspalvu, lai kaut ko uzrakstītu draugiem. Vīrietis bijis apņēmīgs, un nekas nav liecinājis par depresiju vai pārmaiņām garastāvoklī. Arī pēcnāves zīmīti viņš nebija atstājis, un viņa pašnāvības motīvi vai iemesli palikuši nezināmi.

Vīrietis bija pakāries bikšu jostā, kas speciālistiem liecina, ka viņš nebija īpaši gatavojies pašnāvībai un viņa lēmums bijis impulsīvs. Līdzīgi vairumam citu filiāles klientu, arī šim pacientam bija garīga rakstura traucējumi.

"Parasti, manot kādas pārmaiņas uzvedībā, mēs novērojam pacientu, un, ja nepieciešams, nogādājam viņu slimnīcā "Ģintermuiža", taču šā vīrieša uzvedība neradīja nekādas aizdomas," skaidroja Žilinskis.

Kā ziņots, diennaktī no 11.jūnija uz 12.jūniju valsts sociālās aprūpes centra (VSAC) "Zemgale" filiālē "Jelgava" viens pacients izdarījis pašnāvību, bet VSAC "Latgale" filiālē "Kalupe" viens klients miris savstarpējā incidentā, aģentūru LETA informēja Labklājības ministrijas (LM) Komunikācijas nodaļas vadītāja Marika Kupče.

VSAC "Jelgava" klientam bija 66 gadi, un viņa nāves cēlonis bijusi pašnāvība. Klienta nāve nav saistīta ar sociālo aprūpi, uzsvēra LM.

Abās situācijās sociālo aprūpes centru darbinieki nekavējoties rīkojās, lai palīdzētu cilvēkiem, tostarp izsauca neatliekamo medicīnisko palīdzību un atbilstoši ārstu norādījumiem sniedza profesionālu un savlaicīgu palīdzību.

LM no abu VSAC direktorēm ir pieprasījusi paskaidrojumus par nāves gadījumiem, un centros notikušos nāves gadījumus izmeklēs policija.

LM atgādina, ka lielākā daļa no VSAC dzīvojošiem ir cilvēki ar smagiem garīga rakstura traucējumiem, kuri atrodas pilnā valsts apgādībā, jo nespēj dzīvot patstāvīgi, sevi aprūpēt un strādāt algotu darbu.

Svarīgākais