Pētīs valsts pārvaldē īstenoto atbalsta funkciju centralizācijas iespējas

Ar premjera Valda Dombrovska (JL) rīkojumu ir izveidota darba grupa, kuras uzdevums būs izvērtēt valsts pārvaldē īstenoto atbalsta funkciju centralizācijas iespējas.

Darba grupā strādās Valsts kancelejas, Centrālās finanšu un līgumu aģentūras, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras, SIA "Pricewaterhouse­Coopers", Latvijas Darba devēju konfederācijas pārstāvji, neatkarīgi eksperti, kā arī vairāku ministriju atbildīgie darbinieki.

Funkciju audita grupai uzdots izstrādāt un iesniegt Funkciju audita komisijā līdz 2009.gada 23.novembrim funkciju audita ziņojuma projektu un Ministru kabineta rīkojuma projektu par valsts pārvaldē īstenoto atbalsta funkciju centralizācijas iespējām, īpaši finanšu ietilpīgākajām funkcijām.

Izņēmumi gan varētu būt tās funkcijas, kuru optimizācijas uzdevumi doti citos plānošanas dokumentos vai tiesību aktos, piemēram, nekustamā īpašuma apsaimniekošana, iekšējais audits utt.

Savukārt līdz 2010.gada 1.maijam darba grupai būs jāsagatavo priekšlikumi par iespējamās rīcības modeli tajās institūciju atbalsta funkciju jomās, kurās to pieļauj nacionālās drošības un valsts aizsardzības intereses, kā arī priekšlikumi par pakalpojumu standartizāciju un valsts ekonomiskā izdevīguma aprēķinu saskaņā ar Pasākumu plāna valsts pārvaldes sistēmas un civildienesta optimizēšanai.

Funkciju audita uzdevums ir identificēt un definēt tiešo valsts pārvaldes iestāžu īstenotās atbalsta funkcijas personāla vadības, grāmatvedības, finanšu pārvaldes, autoparka uzturēšanas un administrēšanas un iepirkumu veikšanas jomā.

Tāpat tā uzdevums ir izvērtēt un sagatavot informāciju par atbalsta funkciju (uzdevumu un pakalpojumu) apjomu un to īstenošanai izmantotajiem resursiem, tostarp cilvēkresursiem, kā arī sagatavot priekšlikumus par atbalsta funkciju centralizācijas un optimizācijas iespējām, lai vienkāršotu funkciju īstenošanas procesus, saglabājot sniegto pakalpojumu atbilstību iestāžu specifiskajām vajadzībām.

Lai atbalstītu funkciju audita grupas darbību, auditam pakļautās valsts pārvaldes institūcijā uzdots piecu darbdienu laikā pēc pieprasījuma saņemšanas sagatavo detalizētu informāciju atbilstoši kārtībai, kādā plāno un veic valsts pārvaldes funkciju auditu un ievieš funkciju audita ieteikumus.

Savukārt triju darbdienu laikā pēc pieprasījuma saņemšanas ir jāiesniedz funkciju audita grupai līdz šim veiktais audits (tostarp Valsts kontroles), kā arī jebkādi citi ar audita uzdevumu saistīti izpētes darbu materiāli un ziņojumi, kas sniedz informāciju par attiecīgās institūcijas darbību.

Iestādēm arī būs jānodrošina iespēja funkciju audita grupas locekļiem apmeklēt iestāžu darbiniekus viņu darba vietā, lai novērtētu funkciju izpildi, apmeklējumu saskaņojot vienu darbdienu iepriekš. Savukārt pēc funkciju audita grupas vadītāja pieprasījuma jāiesniedz cita nepieciešamā informācija, kā arī skaidrojumi, lai sasniegtu funkciju audita mērķus, paredz premjera rīkojums.