Latvija neatbalsta regulas projektu, kas paredz valsts tehniskās apskates veikšanu citā dalībvalstī reģistrētiem mehāniskajiem transportlīdzekļiem pirms transportlīdzekļa reģistrācijas Latvijā.
Tas pausts sagatavotajā dokumentā „Priekšlikums Eiropas Parlamenta un Padomes regulai, ar ko vienkāršo citā dalībvalstī reģistrētu mehānisko transportlīdzekļu pārvietošanu vienotajā tirgū”, ko otrdien, 22. maijā, atbalstīja valdībā.
Latvija pilnībā atbalsta regulas projekta izstrādei definētos vispārīgos mērķus, kā arī konkrētos un sasniedzamos darbības mērķus - noteikt, kurā dalībvalstī ir reģistrējams pārvietots mehāniskais transportlīdzeklis, samazināt pārreģistrācijas procedūrām nepieciešamo laiku, samazināt administratīvo slogu pilsoņiem un uzņēmumiem, samazinot to dokumentu skaitu, kas nepieciešami pārreģistrācijas procedūrā, un atvieglojot datu apmaiņu starp valstu reģistrēšanas iestādēm. Tomēr Latvija secina, ka izstrādātais regulas projekts diemžēl nenodrošinās definēto mērķu sasniegšanu.
Tādējādi regulas projekts pašreizējā redakcijā Latvijai nav pieņemams, jo piedāvātais regulējums paredz tikai viena veida sistēmu, kad valsts tehniskā apskate tiek veikta pirms transportlīdzekļa reģistrācijas, un tas tiek definēts kā obligāts priekšnoteikums, neparedzot regulējumu otra veida sistēmai, kad apskati veic pēc transportlīdzekļa reģistrācijas.
Latvijā, kur valsts tehnisko apskati veic tikai valstī reģistrētiem transportlīdzekļiem, tehniskās apskates derīguma termiņam nevar būt izšķiroša nozīme, lai reģistrētu transportlīdzekli. Valsts tehniskajai apskatei ir būtiska nozīme, lai ar transportlīdzekli piedalītos ceļu satiksmē. Latvija uzskata, ka transportlīdzekļu tehnisko apskašu jautājums no regulas projekta ir izslēdzams, turklāt to regulē citi Eiropas Savienības tiesību akti. Risinājums varētu būt arī regulējuma noteikšana abām sistēmām.
Esošā regulas redakcija Latvijas gadījumā situāciju kopumā pasliktinātu, jo palielinātos gan transportlīdzekļa reģistrācijai nepieciešamais laiks, gan administratīvais slogs klientiem, kā arī iespēja kvalitatīvi nodrošināt operatīvu informācijas apmaiņu.
Regulas projekts vēl tiks skatīts Eiropas Savienības Padomes darba grupās.