Pensionēšanas vecuma lēnāka paaugstināšana izmaksās 210 miljonus latu

Pensionēšanās vecuma lēzenāka paaugstināšana no 2014.gada par trīs mēnešiem gadā sociālajam budžetam izmaksās 210 miljonus latu, aģentūru LETA informēja Labklājības ministrijas Komunikācijas nodaļas vadītāja Marika Kupče.

65 gadu pensijas vecumu sākotnēji bija plānots sasniegt jau 2020.gadā, 2014. un 2015.gada 1.janvārī pensionēšanās vecumu paaugstinot par trim mēnešiem, bet, sākot ar 2016.gadu, ik gadu to paaugstinot par pusgadu. Šajā variantā finanšu līdzekļu ietaupījums būtu 840 miljoni latu.

Sociālā budžeta ietaupījums, pensionēšanas vecumu pagarinot no 2014.gada ik pa trīs mēnešiem, gadā būs 630 miljoni latu.

Jau ziņots, ka Saeimas Sociālo un darba lietu komisija atbalstīja priekšlikumu paaugstināt pensionēšanās vecumu no 2014.gada par trīs mēnešiem gadā.

Atbalstītais priekšlikums paredz, ka 65 gadu pensionēšanās vecums tiks sasniegts 2025.gadā.

Šādu pensionēšanās vecuma paaugstināšanu atbalsta arī Labklājības ministrija.

Lēzenāka pensionēšanās vecuma paaugstināšana ļaus sabiedrībai labāk tam sagatavoties, sacīja labklājības ministre Ilze Viņķele (V). Pēc viņas domām, pensionēšanās vecuma paaugstināšana no 2014.gada arī loģiski sasaucas ar priekšlaicīgas pensionēšanās normas saglabāšanu.

Deputāts Andrejs Klementjevs (SC) norādīja, ka šāds priekšlikums ir kompromiss un lēzenāka pensionēšanās vecuma paaugstināšana nebūtu tik sāpīga, turklāt to būtu vieglāk izskaidrot sabiedrībai. Pieņemot šādu lēmumu, Latvija būs līdzīgā situācijā ar citām Baltijas valstīm, piebilda deputāts.

Svarīgākais