Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) šā gada februārī un martā veicis ārkārtas pārbaudes vairākās slēpošanas trasēs, kurās konstatējis daudzas problēmas, kas rada augstus traumatisma riskus patērētājiem.
Kā problēmas PTAC min ražotāja uzstādīšanas instrukciju trūkumu, neizvērtētus riskus saistībā ar pacēlāja lietošanu kopumā, dubulto drošības sistēmu trūkumu, neadekvātus risinājumus - augstas estakādes, norobežojumu trūkums - pacēlāju atkabināšanās zonā, kas var radīt būtisku traumatisma risku.
No vispārējā drošuma viedokļa konstatēts, ka trasēs trūkst uzskatāmas informācijas par trases drošu lietošanu, norobežojumu, trasē vai trasei tuvu esošo objektu polsterējumu, arī daudzi trašu lietošanas pakalpojuma līguma noteikumi ir netaisnīgi.
Lai situāciju labotu, PTAC paredzējis izstrādāt Slēpošanas trašu drošuma vadlīnijas, iesaistot ekspertus no Slēpošanas trašu asociācijas, kā arī Latvijas Slēpošanas un snovborda instruktoru asociācijas, aģentūru LETA informēja PTAC pārstāve Sanita Gertmane.
PTAC, izmeklējot nelaimes gadījumu, kas notika Siguldas Pilsētas trasē, kad 11 gadus vecs zēns nokrita no pacēlāja estakādes un guva savainojumus, konstatēja, ka ir nepieciešamas papildu pārbaudes arī citās trasēs, lai identificētu un novērstu iespējamās problēmas, kas rada traumatisma riskus patērētājiem.
Tika veiktas pārbaudes piecos slēpošanas kompleksos, kur konstatētas daudzas problēmas gan pacēlāju ekspluatācijas jomā, gan arī vispārējā pakalpojuma drošuma jomā.
Tomēr, kopumā vērtējot, drošuma situācija slēpošanas trasēs ir ļoti dažāda - ir trases, kur īpašnieku viena no galvenajām prioritātēm ir patērētāju drošums, turpretim ir trases, kur patērētāju drošība ir atstāta tikai pašu trašu lietotāju ziņā.