Latvija pēc dažiem gadiem ir apņēmusies atvēlēt pirmo pusmiljonu dolāru, ko solidāri ar citām NATO dalībvalstīm piešķirs Afganistānas drošības spēkiem. Šādu finansiālo palīdzību Latvija kā NATO dalībvalsts sniegs pirmo reizi.
Valdība ir nolēmusi, sākot no 2015. gada, trīs gadus piešķirt pa 500 000 dolāru (262 000 latu). Šāds lēmums pieņemts īsi pirms NATO samita Čikāgā, kas sāksies 20. maijā. Samitā spriedīs par Afganistānas stratēģiju pēc 2014. gada, jo tad plānots beigt NATO militāro operāciju šajā valstī, bet, lai Afganistānas valdība varētu nodrošināt mieru un kārtību valstī, starptautiskais atbalsts tik un tā būs nepieciešams. NATO dalībvalstis ir apņēmušās noteiktā laika posmā nodrošināt atbalstu Afganistānas drošības spēkiem.
NATO materiālās palīdzības kopējais apjoms varētu sasniegt četrus miljardus dolāru (2,1 miljards latu) gadā.
Aizsardzības ministrijas Militāri publicistisko attiecību departamenta direktors Airis Rikveilis Neatkarīgajai saka – katra NATO dalībvalsts piedalīsies ar finansējumu pēc savām iespējām. Summa tikusi noteikta pēc līdzīgas metodoloģijas, kā tiek veiktas valstu iemaksas starptautiskajās organizācijās. Viņš arī norāda, ka par līdzekļu precīzu sadalījumu pagaidām runāt būtu pāragri, bet tie, visticamāk, būs vajadzīgi vietējo spēku apmācībai, ekipējuma uzturēšanai un apmācības procesa nodrošināšanai.
2014. gads ir noteikts kā robeža, kad NATO, tajā skaitā arī Latvijas, militārajai iesaistei Afganistānā vajadzētu būtiski samazināties un uzsvaru likt uz civilo atbalstu, piemēram, apmācībām, biznesa iespējām u. tml. Ārlietu ministrijā iesaka sagaidīt 2014. gada nogali, lai varētu runāt konkrētāk, jo situāciju Afganistānā prognozēt nav iespējams. Tāpēc tagad nevar apgalvot, ka (un kad) Latvija uz Afganistānu sūtīs mazāku karavīru skaitu.
Arī Ministru prezidents Valdis Dombrovskis pēc valdības lēmuma komentēja, ka līdz šim ISAF (Starptautiskie drošības atbalsta spēki) misijā iztērēts vairāk, nekā plānots piešķirt Afganistānas atbalstam.
Pusotrs miljons dolāru (gandrīz 800 000 latu) tikšot ieskaitīts aizsardzībai paredzētajā finansējumā, kuram tuvāko astoņu gadu laikā vajadzētu sasniegt NATO prasītos divus procentus no iekšzemes kopprodukta.