Prezidents iepazīstas ar mecenātiem Tetereviem un vienojas par kopīgu mērķu redzējumu

Šodien, 12.aprīlī, Valsts prezidents Andris Bērziņš tikās ar mecenātiem Ināru un Borisu Tetereviem, kā arī Rīgas Stradiņa universitātes rektoru Jāni Gardovski un Latvijas Mākslas akadēmijas rektoru Alekseju Naumovu, lai apspriestu mecenātisma ideju augstākās izglītības programmu atbalstam, kā arī citus atbalsta projektus, ko Latvijā jau realizē un iecerējis veikt „Borisa un Ināras Teterevu fonds”.

Sarunā tika uzsvērts, ka viens no Borisa un Ināras Teterevu fonda darbības virzieniem ir izglītības joma, īpaši Latvijas izglītības sistēmas pilnveidošana, kur fonda sadarbības partneri ir Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) un Latvijas Mākslas akadēmija (LMA). Teterevu fonda pārstāvji atzīmēja, ka augstākajā izglītībā ir būtiski sasniegt pasaules līmeni, lai arvien vairāk mācībspēku un studentu vēlētos studēt un lasīt lekciju kursus Latvijā. Boriss un Ināra Teterevi uzsvēra, ka ir būtiski veicināt mecenātisma tradīciju Latvijā, īpaši izglītības un kultūras nozarēs. „Mēs esam gandarīti, ka varam palīdzēt citiem. Ja dzīve mums šādu iespēju ir devusi, tad tas arī ir mūsu pienākums, ko labprāt uzņemamies un aicinām arī citus, kam ir iespējas, šādi rīkoties,” – viņi uzsvēra.

Boriss Teterevs uzsvēra, ka kultūra veido cilvēkos labestību, tādēļ ir būtiski atbalstīt konkrētas iniciatīvas kultūras jomā. Kā piemēru viņš minēja ilgstošo darbu pie Rundāles pils atjaunošanas un savu cerību līdz septembrim izveidot pieminekli baletdejotājam Mārim Liepam. Tāpat Boriss Teterevs izteica vēlmi veidot kulturoloģijas institūtu Latvijā, jo jau šobrīd aizsāktā sadarbība ar augstskolām liecinot, ka cilvēkos ir ļoti liela vēlēšanās izglītoties tieši kultūras jomās, tādējādi paplašinot savu redzesloku mūža garumā.

RSU rektors Jānis Gardovskis uzsvēra, ka ar fonda palīdzību ir realizēts stipendiju projekts universitātē un šobrīd tiek veidota „Jaunās inteliģences akadēmija”, pēc kuras ir liels pieprasījums augstskolas studentu vidū.

Savukārt LMA rektors Aleksejs Naumovs atzīmēja, ka fonds akadēmijai sniedz atbalstu izcilības stipendijām studentiem un pasniedzējiem, lai tiem radītu iespēju papildināt savas zināšanas un realizēt savas ieceres. Tā kā gan mākslas, gan medicīnas jomas ir konkurētspējīgas starptautiski, papildus atbalsts tieši izcilu audzēkņu attīstībai ir nozares nākotnei nozīmīgs faktors.

Valsts prezidents pateicās mecenātiem par aizsākto nesavtīgo atbalstu dažādiem projektiem Latvijā, kā arī solīja turpmāk regulāri tikties un apmainīties viedokļiem par iespējām sadarboties Teterevu aizsākto mecenātisma ideju atbalstam Latvijā. Īpaši Andris Bērziņš pateicās mecenātiem par ideju atbalstīt augstāko izglītību, uzsverot, ka ikvienas valsts nākotnes pamats sakņojas kvalitatīvā un konkurētspējīgā izglītībā, kā arī par ideju veidot Latvijā reģionālos labdarības fondus, kas ļoti nozīmīgi lauku dzīves vides saglabāšanai.

Mecenāti Boriss un Ināra Teterevi 2010.gadā nodibināja fondu ar nolūku atbalstīt izcilas un sabiedrībai noderīgas labdarības iniciatīvas. Teterevu ģimene atbalsta - kultūru, izglītību, uzlabojumus publiskajā pilsētvidē, sniedz atbalstu kopienu attīstības organizācijām pilsētās un lauku apvidos, dzīvnieku aizsardzībai un palīdz maznodrošinātu un trūcīgu personu grupām.

Latvijā

Taksometru pakalpojumu pieejamība dažādām sabiedrības grupām un invaliditātes veidiem var būt atšķirīga, tomēr transportlīdzekļu pielāgošanā jāveic ievērojami uzlabojumi, jāizglīto vadītāji un jāveicina empātija, reizē neaizmirstot par drošas braukšanas kultūru, lai taksometru pakalpojumus pilnvērtīgi varētu izmantot arī pasažieri ar invaliditāti un vecāki ar maziem bērniem, uzskata Tiesībsarga birojs.

Svarīgākais