Maijā Blomē notiks mājas alus brūvētāju salidojums

Vidzemē, Blomes pagastā, 12.maijā notiks Latvijas alus mājbrūvētāju salidojums, kurā pulcēsies mājas alus brūvētāji un cienītāji no Latvijas un ārvalstīm, biznesa portālu "Nozare.lv" informēja biedrības "Kustība par labu alu" pārstāvji.

Pasākuma programmā paredzētas alus sacensības. To dalībnieki sacenšas ar savu versiju par angļu rūgto alu jeb "English Premium Bitter", un šis alus tiek brūvēts pēc iepriekš noteiktas specifikācijas.

Tāpat paredzētas izglītojošas diskusijas un neliela alus brūvēšanas demonstrācija, kā arī visas dienas garumā būs iespējams nogaršot labākos Latvijas mājbrūvētāju darinājumus.

Biedrība "Kustība par labu alu" uz salidojumu aicina esošos un topošos mājbrūvētājus, lai, daloties pieredzē, degustējot labākos šā gada brūvējumus un pārrunājot gatavošanos vasaras sezonai, saturīgi pavadītu jauku maija nedēļas nogali.

Pieteikties pasākumam var biedrības mājaslapā.

Saistībā ar vasaras sezonas tuvošanos biedrība ir sagatavojusi mājas alus rokasgrāmatu iesācējiem. Rokasgrāmatā sniegta informācija par mājas alus brūvēšanas teorētiskajiem pamatiem, doti praktiski padomi, raksturotas nepieciešamās izejvielas, piedāvātas vienkāršas receptes, kā arī aprakstīts alus brūvēšanai nepieciešamais aprīkojums.

Grāmatas autori ir Latvijas mājas alus darītāji, kuri savu pirmo alu mājas alu izbrūvēja pirms vairākiem gadiem un tagad vēlas savās zināšanās dalīties ar citiem. Mājas alus rokasgrāmata pieejama bez maksas un to elektroniskā veidā var lejupielādēt biedrības mājaslapā.

Biedrība "Kustība par labu alu" ir dibināta 2010.gadā mājas alus darīšanas popularizēšanai. Biedrības biedri uztur vienīgo mājas alus darītāju forumu latviešu valodā "forums.kupla.lv", reizi mēnesī organizē mājas aldaru tikšanās, kā arī rīko ikgadējas mājbrūvētāju sanākšanas.

Svarīgākais