Radušās aizdomas par bērnu seksuālu izmantošanu bērnunamā

Pārbaudot no audžuģimenes saņemtu informāciju, Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija (VBTAI) ir konstatējusi iespējamus vairākkārtīgus nepilngadīgo seksuālas izmantošanas gadījumus vienā no pašvaldību bērnu ārpusģimenes aprūpes iestādēm.

Aizdomas par pretlikumīgajām darbībām krīt uz diviem iestādes audzēkņiem, kuri regulāri seksuāli izmantojuši vairākus gados jaunākus audzēkņus, nra.lv informēja Labklājības ministrijas pārstāve Marika Kupče.

Informācija par minēto gadījumu nodota Valsts policijai. VBTAI cer uz operatīvu un efektīvu policijas darbību bērnu tiesību aizsardzības nodrošināšanai un vainīgo saukšanā pie atbildības.

Iestādē turpinās pārbaude par notikušo. Tās personāls apgalvo, ka nav informēts par šādiem notikumiem, kas, iespējams, iestādē risinājušies ilgākā laika posmā.

Labklājības ministrija neatklāj, kurā pašvaldības iestādē tas noticis, bērnunams neatrodoties Rīgā.

Informāciju par iespējamiem pārkāpumiem VBTAI saņēma pagājušajā piektdienā un uz ārpusģimenes aprūpes iestādi nekavējoties devās inspekcijas inspektori, aģentūrai LETA sacīja VBTAI Bērnu tiesību aizsardzības departamenta direktore Inga Millere. Visi iespējamie upuri tika nogādāti drošībā, krīzes centros, kur viņiem tiek sniegta gan psiholoģiskā, gan cita nepieciešamā palīdzība.

Savukārt iestādes administrācija un darbinieki nodrošina pastiprinātu uzraudzību, jo viens no iespējamiem varmākām atrodas šajā iestādē. Otrs iestādes audzēknis, kurš tiek turēts aizdomās, patlaban atrodas citā institūcijā, taču ne ieslodzījuma vietā, norādīja Millere, neprecizējot, kādā tieši iestādē atrodas šis cilvēks. Millere uzsvēra, ka patlaban nav pamata domāt, ka šajā aprūpes iestādē arī tagad ir apdraudēta bērnu drošība, turklāt VBTAI speciālisti arī šonedēļ dosies uz šo iestādi.

Millere akcentēja, ka visos bērnu aprūpes centros regulāri tiek veiktas pārbaudes, inspektori kontaktējas arī ar bērniem. Savukārt šajā gadījumā iepriekš nebija informācijas par iespējamiem pārkāpumiem, un arī iestādes personāls neesot novērojis nekā aizdomīga.

Informāciju par iespējamiem pārkāpumiem policijai rakstiski iesniedza gan VBTAI, gan iestādes darbinieki, gan arī bāriņtiesa.

Latvijā

Augstākā tiesa (AT) atteicās ierosināt kasācijas tiesvedību, tādējādi stājās spēkā notiesājošs spriedums, ar kuru mobilo telefonu zaglim piespriesta brīvības atņemšana uz trīs gadiem, aģentūru LETA informēja AT.

Svarīgākais