Paplašinājušās CSDD starptautiskās sadarbības iespējas

CSDD Transportlīdzekļu un to vadītāju valsts reģistrs (Reģistrs) ir viens no modernākajiem Eiropā, tas ir pilnībā savietots ar citu valstu reģistriem, Latvijā ir atbilstoši sakārtota likumdošana un Reģistrs pilnībā atbilst starptautiskās sistēmas tehniskajām un drošības prasībām.

Šie priekšnosacījumi ļāva Latvijai, kā pirmajai Austrumeiropas valstij un kā vienai no pirmajām Eiropas valstīm jau 1997.gadā pievienoties EUCARIS. CSDD šos gadus aktīvi piedalās arī sistēmas attīstībā.

EUCARIS ir nozīmīgs instruments cīņā pret noziegumiem transporta jomā, kas ļauj operatīvi iegūt informāciju par, piemēram, zagtiem transportlīdzekļiem, tādējādi samazinot iespēju Latvijā legalizēt citā dalībvalstī zagtu transportlīdzekli vai veicinot tā ātrāku atrašanu. Latvijas dalību EUCARIS sistēmā nodrošina Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD).

CSDD Reģistra sasaiste ar EUCARIS nodrošina lielāku aizsardzību, drošību un operatīvāku rīcību klientu interesēs. Tāpat nodrošina, ka pirms reģistrācijas no ārvalstīm Latvijā ievesti transportlīdzekļi un to dokumenti tiek pārbaudīti, pārliecinoties, vai spēkrats nav zagts, vai tam nav kādi liegumi, tādējādi jaunajam autoīpašniekam ļaujot droši piedalīties satiksmē un nākotnē nesagādājot nepatīkamus pārsteigumus. Tāpat EUCARIS dalībvalstīm ļauj apmainīties ar informāciju par vadītāju apliecībām un pārliecināties, piemēram, par to derīgumu un autentiskumu.

Šo sistēmu izmanto arī citas institūcijas, lai apmainītos ar informāciju par transportlīdzekļu īpašniekiem un turētājiem, par administratīvajiem pārkāpumiem ceļu satiksmē, par auto pārvadātāju informāciju u.c.

EUCARIS izveidota 1994.gadā, kad, paplašinoties Eiropas Savienībai, palielinājās arī personu un transportlīdzekļu skaits un pieauga iespējas pārvietot zagtus spēkratus vai nezināmas izcelsmes spēkratus ES iekšienē. Šobrīd EUCARIS sistēmā ir 15 valstis: Beļģija, Igaunija, Vācija, Ungārija, Islande, Īrija, Latvija, Lietuva, Luksemburga, Rumānija, Slovākija, Zviedrija, Nīderlande, Lielbritānijas un Ziemeļīrijas apvienotā karaliste un Itālija. Savukārt vēlmi pievienoties sistēmai paudušas septiņās valstis: Norvēģija, Somija, Francija, Slovēnija, Polija, Bulgārija un Šveice.

Svarīgākais